KVALITA JE LEPŠÍ NEŽ KVANTITA

V péči o pleť je velmi důležité, aby kosmetika kterou používáte, byla kvalitní a vhodná pro váš typ pleti. Nejde o kvantitu, tedy o množství produktů, které používáte, ale spíše o kvalitu. . Vzhledem k tomu, že za kvalitu si logicky připlatíte, je ideální, když vám s výběrem vhodného přípravku poradí odborník. Nejbezpečnější volbou jsou dermokosmetické značky, které najdete v lékárnách. Vyznačují se vysoce účinnými látkami, jejichž účinky jsou potvrzeny testováním a klinickými studiemi a na jejichž vývoji se podílí experti z oblasti dermatologie a farmacie. PharmDr. Ivana Lánová z lékáren BENU radí: „Pokud máte citlivou pleť a nechcete ji zbytečně dráždit špatně zvolenými produkty, nejlepším řešením je poradit se o výběru v našich lékárnách i dermocentrech. Odborně vyškolená dermoporadkyně vám pomocí speciálního přístroje provede diagnostiku pleti a na základě výsledků, vám pomůže s výběrem vhodných produktů“.

6222239210d42obrazek.png

ANTI-AGE KRÉMY JE VHODNÉ POUŽÍVAT OD 30 LET

622211809c612obrazek.pngNejčastější chybou žen v oblasti péče o pleť, bývá špatná odličovací rutina a používání nevhodných krémů pro jejich typ pleti. Pokud chcete zamezit vzniku vrásek, nebo napravit škody, které již byly napáchány, sáhněte po přípravku z řady anti-age. Tyto krémy jsou rozděleny mimo jiné podle věkových skupin. Anti-age krémy jsou určeny zpravidla ženám od 30 let a jejich složení respektuje potřeby pleti v závislosti na věku i stavu pleti. „Pokud vás trápí suchost pleti, která je způsobená klesající produkcí kolagenu, sáhněte po přípravcích bohatých na kyselinu hyaluronovou. Ta zpomaluje proces stárnutí, dodává pleti mladší vzhled a prozáří ji. Z našeho aktuálního dermokatalogu doporučuji například sérum Hyalu B5 od značky La Roche-Posay a krémy z řady Hyaluron-Filler od značky Eucerin,“ radí Ivana Lánová.

CO S PIGMENTOVÝMI SKRVNAMI?

622211974ebb9obrazek.pngPigmentové skvrny se mohou objevit kdykoliv a nemusí to souviset s věkem. Často ženy trápí pigmentové skvrny například po porodu. Pokud s pigmentovými skvrnami bojujete, vyberte si krém, který je určen přímo k jejich redukci a brání vzniku dalších. Hyperpigmentaci můžete řešit pomocí krémů a sér například od značky Eucerin. Jejich anti-pigment krémy a séra obsahují SPF a jsou bohaté na thiamidol, který cíleně řeší příčinu vzniku hyperpigmentace.

NEZAPOMÍNEJTE NA SÉRUM

62221165066b1obrazek.pngNašim babičkám stačil jeden krém a mýdlo. Proč bych měla používat séra? Ano, toto je nejčastější otázka, kterou slýchají kosmetičky a dermoporadkyně. Bohužel, doba našich babiček je nenávratně pryč. Dnes je naše pleť dennodenně vystavena stresu, volným radikálům a škodlivým látkám, které na ni mají vliv a zároveň urychlují její stárnutí. Pokud chcete posunout péči o vaši pleť o laťku výš, porozhlédněte se po pleťovém séru. Pleťová séra jsou mnohem intenzivnější než krémy, pronikají hluboko do pokožky a jsou napěchována blahodárnými složkami. Pokud vám například vyhovují spíše hydratační krémy a nevyhovují vám krémy, po kterých je vaše pleť více vypnutá, zkuste sáhnout po séru. Můžete tak nadále používat svůj hydratační krém a konkrétní problém řešit sérem. Séra, která jsou určená přímo k boji s prvními vráskami, k vyplnění pleti a hydrataci, obsahují kyselinou hyaluronovou a B5. Séra s retinolem pak kromě hydratace pleti dopřejí stárnoucí pleti také regeneraci. Na ochranu pokožky od vnějších vlivů a projasnění používejte séra s obsahem vitaminu C. Taková najdete například u značek La Roche-Posay a Vichy.

Přijďte se poradit do BENU lékáren nebo se obraťte na lékárníky online prostřednictvím poradny na www.benu.cz
622211f1d1486obrazek.png

Reklama