Foto: Shutterstock
Dobře se udržujte vstup pro nabíječku
Často může k nedostatečnému nabíjení přispět prach či jiná nečistota v samotném vstupu pro nabíjení. Než se tedy uchýlíte k výměně celé baterie či telefonu, zkuste si vyčistit právě tento vstup. Buďte samozřejmě velmi opatrní, abyste zařízení nepoškodili. Nejlépe použijte něco tenkého a ostrého. Nejlepším řešením je například párátko. Nikdy se nesnažte vstup umýt, a to ani v případě, že vlastníte voděodolný typ telefonu.
Nabíjení vždy v pokojové teplotě
Dejte dobrý pozor, aby se telefon nepřehříval nebo naopak nebyl vystavený chladu. V takových podmínkách trvá nabíjení baterie delší dobu. Měl by být tedy na pevném, například dřevěném povrchu a výhradně v pokojové teplotě. Ze smartphonu také sundejte kryt, který brání odvodu tepla – ono se to na první pohled nezdá, ale opět tím získáte nějaké procento navíc.
Režim letadlo
Výrazným pomocníkem je rozhodně vypnutí všech nepotřebných aplikací, které nabíjení telefonu zpomalují. Nejlepší je přepnout telefon do takzvaného režimu letadla. Je dokonce mnohem účinnější než běžně doporučované vypnutí telefonu během nabíjení. Především pro chytré telefony je proces zapínání a vypínaní energeticky náročný. Ovšem když uvedete celý systém do letového režimu a omezíte tak ostatní funkce, telefon nebude muset načítat celý operační systém. Některé zdroje dokonce uvádí, že se takto váš telefon nabije dvakrát rychleji.
Jak nabít telefon bez nabíječky?
Určitě jste už někdy nabíječku zapomněli a zrovna nebyl v okolí nikdo, kdo by vám ji mohl půjčit. Pokud máte k dispozici kabel odpovídající vašemu telefonu, stačí jej připojit např. k počítači či do USB portu v autě. V případě, že jste v oblasti, kde není přístup k elektřině, vhodným řešením kromě powerbanky muže být přenosný solární panel, k němuž telefon připojíte. Na trhu jsou i ruční USB nabíječky s klikou.
Telefon nabijí i tužkové baterie
Tady už bude třeba trocha zručnosti, ale jedná se opravdu o DIY řešení. Zapotřebí budou tři tužkové baterie AAA, které je potřeba spojit (třeba elektrikářskou páskou). Neobejdete se bez microUSB/USB-C kabelu, jehož druhý konec bude třeba odstřihnout a vytáhnout některé z kabelů. Konkrétně černý (záporný pól) a červený (kladný pól), přičemž červený připojte na “plus” a černý na “mínus”. Nabíjení bude pomalé a vzhledem k nízké kapacitě tužkových baterií získáte jen několik procent/desítek procent. Po nabití si ale aspoň zavoláte, pošlete SMS nebo kouknete na mapu. Někomu to může přijít jako nesmysl, ale i řada powerbank je tvořena právě takovými bateriemi.
Zdroje: Stream, Svět kreativity, Svět adroida, Alza, Youtube: Kreativní Nápady — Creative Ideas
Nový komentář
Komentáře
Díky za tipy. Já jsem si nedávno konečně koupila nový smartphone. Sehnala jsem ho za nějakých 6 tisíc přes https://www.f-mobil.cz/mobilni-telefony Moc se v telefonech nevyznám, takže jsem to nijak neřešila, ale po pár týdnech jsem zjistila, že má i takové to bezdrátové nabíjení. To je docela užitečná věc. Hned jsem si tedy koupila takovou tu nabíjecí "placku" a dala jsem si ji na noční stolek.
Co kvalitní bezdrátová sluchátka? Dá se pořídit něco kvalitního za rozumnou cenu?
Já jsem u mobilních telefonů narazila na problém, že se mi rychle kazí. Proto jsem už teď šla cestou iPhonu, která mám pronajatý https://www.comfor.cz/blog/chytry-pronajem Stejně si ho beru na firmu, takže se mi to vyplatí ještě víc. Díky tomu si teď budu brát nové telefony po nějakém čase.
Neporadili by jste mi s power bankou? Ne vždy mám možnost někde nabít telefon a kolega se mi zmínil o power bance, tak mi to přijde jako super nápad a chtěla bych si ji pořídit, tak budu ráda za doporučení.