Ideální matka a manželka: Mýtus, nebo skutečnost?

Většina žen má v sobě podvědomě zakódovaný určitý ideál, který se snaží za každou cenu naplnit. Zvládat všechno a vyhovět celé rodině. Jenže taková snaha je někdy spíš na škodu. Člověk, který se chce zavděčit úplně každému a všechno zvládnout, se velmi snadno dostane do časového presu a nikdy nekončícího kolotoče. Jak z toho ven? Nesnažte se být v každé situaci za ideální matku a manželku, nejste přeci stroj! Věci si rozdělte podle potřeby – tohle je nutné udělat dnes, ostatní může počkat na víkend a podobně. V klidu si povinnosti rozplánujte tak, aby byly zvládnutelné a vy jste přitom nepadla vyčerpáním. Uvidíte, že najednou budete mít daleko víc energie.

6246c90ee0948obrazek.jpg

Tebe baví tohle, mě zase něco jiného…

Je úplně běžné, že dáváte přednost vysávání před utíráním prachu. Snažte se rozdělit si s partnerem práci tak, aby každý dostal na starost, co ho baví. Taková „taktika“ samozřejmě nejde praktikovat pokaždé, ale pokud je to aspoň trochu možné, určitě vás úklid bude stát mnohem míň přemáhání. Jestliže na vás přeci jenom vyjde míň oblíbená činnost, snažte se ji co nejvíc zefektivnit a používat ty správné pomocníky. Při vytírání podlah vyzkoušejte například mop Vileda Ultramat TURBO, který díky mikroaktivním vláknům zachytí více než 99 % bakterií a virů a odstraní je bez nutnosti použití chemikálií, stačí obyčejná voda. Při ždímání se navíc nebudete muset namáhat, rotační systém je poháněný pouhým sešlápnutím pedálu. Podlahy tak budou vytřené rychle a jednoduše.
6246c8ecc5c84obrazek.jpg

Nehrajte žádné hry

Jestliže chcete parnera upozornit na to, že úklid závisí jenom na vás, nenechávejte ostentativně nádobí ve dřezu, neustlanou postel nebo nevyžehlené prádlo. Tahle cesta totiž dlouhodobě nikam nepovede. v Stejně jako všude jinde, je to i u úklidu na domluvě… Někomu záleží na čisté koupelně, druhý si zase potrpí na teplé večeři a ihned umytém nádobí. Potkejte se někde uprostřed a snažte se vyhovět si navzájem, protože jak se říká: Pořádek dělá přátele. A to stejné platí i v partnerském vztahu. Pořádek minimálně u vás v kuchyni zařídí například houbička Glitzi Always od Viledy, která pomocí PUR aktivní vrstvy odstraní i ty nejodolnější nečistoty z nádobí a po opláchnutí je jako nová.

Nebojte se zapojit děti

Děti zřejmě nikdy nebudou milovníci úklidu, i přesto je už od útlého věku do chodu domácnosti zapojujte. Každý je jiný, a proto je potřeba nastavit si vlastní pravidla. Určitě nic nepokazíte tím, když se s nimi domluvíte na tom, které práce je budou bavit Nezapomínejte na to, že povinnosti každého člena v domácnosti by měly být přiměřené věku. Menší mohou uklidit své hračky, starší zase vynést odpadky či pomoct s vysáváním.

Využijte jedinečné možnosti značky Vileda!

Využijte slevový kód a nakupte s 20% SLEVOU! Zadejte slevový kód Z58VZG a užijte si SLEVU!

Klikněte ZDE

vil1.jpg