Ahoj všichni,

píši sice úplně mimo téma, ale už jsem si to, co mě trápí, pro sebe nemohla nechat. Na stránky ženy-in se dívám pravidelně již pátý měsíc. Stále nová témata, pestré články a pěkné soutěže. Co je však stále stejné, to jsou příspěvky psané pod článkem, které stále jen kritizují něčí gramatiku. Nejvíce mě to překvapuje pod hezkým a příjemným článkem.

Proč některé z vás neumí pochválit obsahovou stránku věci? Připadá mi, že některé z vás čtou tyto články jen pro to, aby nějakou tu chybku našly. Jen by mě zajímalo, co z toho máte? Uspokojení, či si potřebujete „namasírovat" své ego ponižováním ostatních? Vidím ty chyby také, ale proč vyzdvihovat nedostatky, když je tolik věci, které by se mohly pochválit? Mám vysokou školu, za člověka neznalého gramatiky se nepovažuji, ale pociťuji ten rozdíl něco psát v ruce a něco na klávesnici počítače.

Přeji vám krásný sluneční den a krásný víkend.
Ahoj, 111myška


No děkujeme, že jste se nás tak pěkně zastala. :-)
Jasně, že nějaká ta chybka občas uteče. To se stane i v papírovém časopise, který před vytištěním čte a kontroluje spousta lidí. A legrační je, že nejspíš projde" překlep v titulku nebo pokud možno přímo na titulní straně - čím větší písmena, tím spíš chyba unikne. A pak padají hlavy, protože na rozdíl od internetu už to nikdy nikdo neopraví a chyba straší v celém nákladu navždycky.

A co se toho opravování týče, někdo chce možná ukázat své vzdělání, někdo je puzen neodolatelnou silou kultivovat rodný jazyk - což dokážu pochopit, mě zas občas chytá amok při poslechu některých rozhlasových moderátorů.

Reklama