Nejsem extrovert, opravdu ne. Když mi odcházející zástupkyně šéfredaktora v srpnu řekla, že má pro mne zábavnou úlohu – být porotkyní na Miss Prima křivky 2015, odsunula jsem to v hlavě s tím, že je to přeci daleko. A to daleko se blížilo a blížilo a najednou tu bylo.

Žena-in se každý rok účastní klání krásných baculek jako mediální partner. Tváře dívek jsem znala z článků a hlasování, které běželo na našem magazínu. Teoreticky jsem připravená byla. Hlava ale přemýšlela nad klasickou ženskou otázkou – Co na sebe? Přípravami jsem totiž žila už pár dní dopředu. Boty byly jasné – na opravdu vysokém podpatku mám jen jedny jediné lakovky, to víte, mateřská se šatníkem trochu zamává. V balerínách se bábovky plácají lépe a taky se v nich lépe utíká za umanutým potomkem. Černé pouzdrové šaty vlastním docela obstojné a s bižuterií vypomohla naše módní redaktorka Markéta. Psaníčko kupuji na poslední chvíli…

Vlasy, nehty, pusa, jde se na věc.

V divadle Broadway se seznámíme navzájem s porotci a je nám vysvětlen systém hlasování. Tréma překvapivě žádná. Oblé slečny, které jen sem tam krátce zahlédnu, budou přeci hvězdy večera, ne já. Jsem trochu zklamaná, doufala jsem, že nahlédnu do šaten a nasaju zákulisní atmosféru, ale místo toho jsme odvedeni do lóží a čekáme.

Po mírném zpoždění se začíná plnit sál. Tradááá. Začínáme.

Miss Prima krivky 2015

Úvodní choreografie a je tu první disciplína - rozhovor. Dívky nebo spíše ženy, protože více bylo těch přes třicet, se představují, někdy vtipně, jindy lehce ostýchavě. Zkušený moderátor Vlasta Korec, ale podrží, když je potřeba. Všechny se shodnou, že jim soutěž pomohla se sebevědomí a taky s chůzí. Na vysvětlenou - chodit už uměly před tím, ale na podpatkách jim to nešlo. Mezi jedenácti soutěžícími je taxikářka, medička, asistentka i maminka na mateřské. Hezká všehochuť. Body rozděleny, po hudební vložce pokračujeme.

Volná disciplína, výborně, konečně trocha akce. Na pódiu se tančí, zpívá, znakuje, boxuje, maluje na obličej, hraje…Je na co se koukat.

Miss

 

Opět rychle přidělit body a chvilku si odpočinout při saxofonu.

Miss P

Poslední disciplína. Blížíme se ke konci. XL soutěžící předvádí společenské šaty. Na pódiu to hraje barvami, nahoře v lóži u porotkyň vede bez výjimky černá…Odhlasuji a pak už bosá utíkám za hosteskou do zákulisí. Nasadím boty a do ruky dostanu šerpu a vcházím na pódium. Všechno se děje moc rychle. Lehce zmateně předám šerpu Kristýně Machavové, kterou jste si zvolily za svou vítězku. A pak netrefím zpět do zákulisí. Ups.

Martin Harich vysekne tři písničky a spoustu vtipů. Je výborný a já se mu v duchu omlouvám, že ho neznám.

Martin Harich

A pak už následuje ono rozbalování obálek, překvapené výrazy v očích a i několik slziček padne. Lucie Petrová se stala druhou vicemiss a Jana Halašková skončila o příčku výše. A celý následující rok bude kralovat Simona Hodálová, nová Miss Prima křivky 2015!

Miss Prima krivky vitezky

Miss Prima krivka vitezka

Gratulujeme.   

Reklama