První lyžařské začátky dětí jsou těžké. Většinou stojí hodně úsilí nejen je samotné, ale i jejich rodiče... Pokud letos hledáte ideální místo pro první lyžařské pokroky, zkuste šumavské Lipno.

Volba českých hor byla letos jasná. Rozhodli jsme se, že naučíme naši dceru lyžařským začátkům. Předem jsme měli jasno v tom, že raději investujeme do instruktora. Případně poznámky o zbytečně vyhozených penězích nás nechávají klidnými. Rozhodně nám stálo za to si ušetřit scény na sjezdovce ze strany nás i dítěte. Na Lipně jsou na dětské „klienty“ rozhodně připraveni. Volit můžete z individuální, skupinové či dokonce rodinné výuky. Ale i dospělí se mohou přihlásit. Překvapilo nás, kolik třicátníků se učilo na snowboardu. V nabídce je i freestyle pro zkušenější lyžaře.

sjezdovka Lipno

Velké body u nás získal lipenský lyžařský areál právě za dětské výukové hřiště. Počítá se snad k největšímu v České republice a má hned tři pojizdné koberce, zbytek areálu je vybaven sedačkovými lanovkami. Zažili jsme ve Fox parku lišáckého maskota přímo v akci a děti byly nadšené. Pohádkové a zvířecí slalomy ve výuce také hodně pomáhaly. To nejdůležitější ale mělo zaznít na začátku – areál je zdarma. Takže i v případě, že se rozhodnete učit dítě sami, máte kde. V jiných areálech tomu tak často není...

Fany lyže

A jak to s naší malou lyžařkou dopadlo? „Falešná“ začátečnice s námi už první den po výuce zkoušela několikrát sjet přilehlou modrou Školní sjezdovku. Druhý den ji pak trénovala opět se skupinkou stejně starých čtyř až pětiletých dětí a odpoledne s námi již jezdila po náročnějších červených trasách.

Restaurace u Yettiho

Jedné scéně jsme se nevyhnuli, nechtěla totiž ze sjezdovky domů.

Náš tip

  • Lyžařskou výuku pro sebe či potomka rozhodně objednejte s předstihem. Objednávky na www.lipno.info jsou výhodnější a ušetříte 15 % z kurzovného.
  • Nejlépe jsem na svahu najedli v Restauraci U Yettiho. Mají zde FOXovo dětské menu!

Lipno.info - zᦡmp;zcaron;itky a ubytovᮭ pro rodiny s dětmi