5d0cbc39a44e0obrazek.png
Vždy, když jsem jela tramvají kolem Vltavy domů, dívala jsem se, kolik lidí stojí na dlouhých prknech, které jsem do jisté doby neuměla pojmenovat. S postupem času jsem na prknech začala vídat i modelky v upnutých kraťáskách a v tu chvíli jsem se začala zajímat, o co vlastně jde. Z paddleboradingu se stal trend, díky kterému dokonce i instagramové hvězdičky opustí na krátký okamžik své mobilní telefony.

Není to nuda?

Proč se z na první pohled nudně vypadajícího pádlování na dlouhém prkně stal fenomén, je jasné. Za prvé nepotřebujete žádné speciální vybavení. Paddleboard si jednoduše za pár korun půjčíte u Vltavy. Za druhé nemusíte vůbec nic umět. Jestliže nemáte ambice na mistrovství Evropy, půjčíte si základní board pro začátečníky, na břehu si na něj kleknete, potom se postavíte a jedete. Pokud máte nadváhu, seďte na prkně v tureckém sedu.
5d0cbc4cdaa70obrazek.png


Je tu však přesto všechno malá pravděpodobnost, že vám to nepůjde. Namočíte si oblečení (můžete mít nějaké na převlečení nebo být v plavkách) a spadnete do Vltavy v místě nejhorším. Tedy tam, kde parkují všechny turistické lodě. A zde se dostáváme k mé osobní zkušenosti.

Hvězdy a pijavice

Po příchodu na místo jsem už z dálky viděla modelku Nikol Švanterovou a herečku Ivanu Jirešovou, jak pózují fotografům. Protože jsem šla o pár minutek později, skoro jsem vytrhla paddleborad instruktorům z ruky a v dalším momentě už jsem pádlovala směrem ke hvězdám. Bohužel jsem zjistila, že zatáčení je třeba ještě trochu dopilovat, takže jsem se nechtíc začala motat za Ivanou a Nikol.

5d0cbc6516843obrazek.png
Kroutila jsem se tam jako pijavice, o to více, když jsem jednu reálnou pijavici zahlédla na špičce prkna. V tu chvíli jsem dostala malý záchvat, jenž jsem se v sobě snažila dusit, abych se mohla soustředit na odjezd. „Slečno, mohla byste prosím odjet ze záběru?“ Volal na mě fotograf ze břehu. Ano, přesně o to jsem se snažila. Vítr je v tu chvíli ale velký nepřítel. Po chvilce snažení jsem si vzpomněla, že s pádlem vlastně umím, protože jsem sjížděla několikrát řeku.

A tak se mi povedlo zmizet, abych nekazila 985. záběr. Kousek ode mě projížděla poměrně velká výletní loď a já jsem ujížděla vstříc samotě. Vír mi vál do vlasů, voda příjemně šuměla a konečně jsem se cítila dobře. Musím říct, že to byla nakonec hezky strávená chvíle.

TIP REDAKCE

Pokud chcete zdarma paddleboarding vyzkoušet, stavte se 5. – 7. 7. na festivalu Prague Paddle Fest (Střelecký ostrov, Praha). Uvidíte 200 závodníků v centru Prahy na Vltavě, hromadnou exhibiční charitativní jízdu na paddleboardech a kulturní a sportovní doprovodný program pro veřejnost.

Čtěte také:

Reklama