Krásný den, milí čtenáři.

 

 

Při dnešních tématech si nemohu nevzpomenout na mou někdejší snahu o profesionální sport. Ještě teď se potím hrůzou, když si vzpomenu na mé první a také poslední závodění v Latinsko-amerických tancích. J Ale abych nepředbíhala…

 

Bylo mi tenkrát kolem 13, 14 let, když jsem se rozhodla společně s mojí kamarádkou přihlásit do kroužku tohoto druhu. Náš učitel byl typu těch něco mezi homo a hetero. Jeho hlas, chůze a chování ke svěřenkyním bylo někdy nad úměrnou hranici. Tak např. při příchodu každou zlíbal, ale na mě si to nedovolil. (Nebo jsem se mu nelíbila, taky možnost J) Ale nezlomilo to mou touhu po tanci a já pokračovala. Po prvních samostatných sestavách a trénincích jsem je začala nacvičovat i s partnerem. Šlo nám to. Bavilo nás to oba stejně a chodili jsme pravidelně 3x týdně na 2 i více hodin trénovat.

 

Jednoho dne se učitel rozhodl nás přihlásit na soutěž a postavil nás před hotovou věc. Ani se neptal, jestli nám daný termín bude sedět. Prostě řekl, že zaplatil startovné, a do tolikátého a tolikátého si nechte ušít oblečení. Šaty mi šila rodinná známá. 2 dny před soutěží mi řekl, že se mu nelíbí, že kdybych řekla, mohla mi je ušít švadlena, která pro něj pracuje. Pak to jelo dál takovým šupem, že jsme spali u jedné jeho svěřenkyně, protože závody byly odtud blíž, a ta mi poradila na noc natáčky. A já jsem ráno vypadala jak - no ani nevím, k čemu to přirovnat. Pak mě i na závodě malovala. No po dokončení bych se nejraději viděla pod stolem… a já pořád, proč se na mě všichni tak usmívají.J Léta už ale úspěšně závodila, jenže na mě se hold hodí zcela něco jiného než na ni. Nechtěla jsem pak ani závodit. Ale nakonec mě partner přesvědčil. Při jednom tanci jsme byli úplně rozhozeni v krocích… úžasný den! No prostě, jak divně to začalo, tak to i skončilo… Ještě chvíli jsem chodila do kroužku a pak přestala úplně, avšak láska k tanci, ta mi zůstala doposud!

 

Krásný taneční den vám přeje Heduš !!!


Milá Heduš,
to vás zmalovala tak šíleně, že to mělo vliv na vaši další taneční kariéru? Škoda, že nemáte foto :-)

         

Reklama