Následky, které si tělo nese po porodu, jsou zcela individuální, přesto, strie se objeví až už 90 % žen. Pokud je toto i váš případ, neklesejte na mysli, poradíme vám, jak jejich viditelnost zmírnit a jak o své tělo pečovat.

Získat zpět svou předporodní váhu není ani tak složité jako získat zpět krásné a ploché bříško bez strií. „Strie jsou spolu s celulitidou nejčastějším kožním estetickým problémem, s nímž se ženy potýkají. Strie vznikají například růstem, vlivem těhotenství nebo jakoukoli výraznou změnou hmotnosti. Tehdy totiž pod kůží popraskají elastická vlákna. Strie vás mohou trápit na břiše, hýždích, zádech, stehnech, prsou nebo třeba na ramenou,“ říká MUDr. Eva Harapátová, korektivní dermatoložka MEDICOM Clinic.

strie

Prevence je základ

Pokud jste těhotná, věřte, že prevence je zcela zásadní. Strie řešte raději ještě před tím, než se vůbec objeví. Jejich vzniku můžete vcelku účinně předcházet důkladným a každodenním promazáváním krémy a oleji, které jsou právě na tento problém připraveny a uzpůsobeny. Mazejte si oblast břicha, prsou, boků i hýždí a pečujte o sebe v pravidelných dávkách, aby se zlepšila elasticita vaší kůže.

strie

Co, když už jsou strie na světě?

Jestliže už jsou strie vaším případem, je důležité si říct, že jejich přítomnost na kůži je trvalá a na jejich úplné odstranění zatím žádný vynález ani přípravek neexistuje. A tak se pokuste alespoň zmírnit viditelnost strií účinnými prostředky.

strie

  • „Ke korekci strií můžu doporučit například radiofrekvenci přístrojem eMatrix. Při ošetření se aplikátor přístroje postupně dotýká odmaštěné a suché kůže. Do podkoží skrze pokožku procházejí pulzy radiofrekvenční energie“ radí MUDr. Eva Harapátová
  • Setkat se také můžete s tzv. mikrojehličkovou radiofrekvencí nebo dermabrazí.
  • Pokud dáváte přednost raději domácímu ošetření, tak mazejte, mazejte a zase mazejte. Důležitým měřítkem pak není značka, ale obsah tuku a to, aby krém nebo olej nezpůsoboval alergické reakce.
  • Krémy a oleje by měly také obsahovat ovocné kyseliny, vyhýbat byste se měla naopak solím.
  • Podle babských rad je na strie skvělým přípravkem obyčejné vepřové sádlo, olivový olej nebo odvar z měsíčku.
  • Prevencí se vám také mohou stát prokrvující masáže.
  • Dodávejte tělu mimo jiné také dostatek kolagenu v potravinových doplňcích a vitamín E.

Mohlo by vás zajímat:

Reklama