Hezký den přeji redakci a všem ženám-in.

Ekologie je velice důležitá záležitost, ale nesmí se o ní pouze mluvit, ale také něco dělat, což se nedá říci o odvozu odpadu.

Směsné popelnice jsou neustále přeplněny, odvoz pokulhává. Absolutně málo popelnic na různý odpad, a když někde v místě již jsou, tak přeplněné.

Další problém vidím: doma bychom každá rodina potřebovali jednu místnost, kde bychom jej rozdělovali, jinak v menších bytech jedině vyhodit nábytek a stavět odpadové pytle různého typu odpadu.

Nehledě na to, že poplatky za odvoz jsou přímo nehorázné a každým rokem před Vánocemi zazvoní popeláři a žebrají peníze a ne malé. Podotýkám, že kategoricky jim nedám ani korunu, proč? Je to asi tři roky, kdy jsem ještě dávala, ze slušnosti. K večeru jsme s manželem zašli do naší místní hospůdky popovídat s přáteli a koho tam nevidím? Popeláře v bujné náladě, to by mi nevadilo, ale jejich hlášky, jak si vykoledovali - vyžebrali 18 000 Kč, jak jsou lidi hloupí a dávají penízky - to mě tedy tak pobouřilo, že jsem se zařekla, již nikdy ani korunu.

Vážím si jejich práce, ale každá práce je důležitá a prospěšná. Plat mají slušný, což vím od jednoho známého popeláře, který prohlásil, že by se hanbou propadl chodit žebrat.

Jedinou pomoc vidím, že všude bude dostatek popelnic, pravidelný odvoz, abychom nemuseli odpad uchovávat doma s tím, až budou popelnice prázdné, anebo s odpadem běhat tam, kde je ještě popelnice alespoň poloprázdná.

Ale opět nastává problém - každý vchod má určené svoje popelnice, a když s odpadem jdete jinam, Vám lidi vynadají, že to je jejich popelnice, což jsem již zažila. Na moji reakci, že my je máme plné, byla docela jasná odpověď: to je Váš problém, tak si to odneste zpět domů a čekejte. A to bych to nejraději vzala a odvezla řediteli firmy před dům, kdybych věděla, kde bydlí.

Zdraví Věrulinka

Snadná pomoc, milá Věrulinko.


Zjistěte, kde majitel firmy bydlí, a odpad mu tam vozte. Myslím, že kdyby se takhle domluvilo pár lidí, mohlo by to zabrat.

Reklama