ewrwet.jpg
Foto: Profimedia

Sandály s ponožkami – to je přesně jeden z těch trendů, které buď milujete, nebo nenávidíte. Žádná střední cesta není. Když pak vidíme některé celebrity jako Hailey Bieber nebo modelky na módních molech, jak se tohoto riskantního stylu nebojí, možná si nakonec pomyslíte, že to přece jen nevypadá tak špatně.

Každopádně, v módě jde vždycky o správný způsob, jakým věci nosit. Aby nás trend roku 2023 nestál náš zdravý rozum, je nutné naučit se jej správně používat. Pak můžeme přestat myslet na vzhled staré babičky a přiblížit se více k modernímu street stylu.

FotoJetet-1-.jpg
Foto: Profimedia

Jak sandály a ponožky kombinovat?

Klíčem je použít správné ponožky a definovat outfit, tedy přesně vědět, do čeho se oblékneme. Když se odvážíte vyzkoušet tento styl poprvé, sáhněte raději po neutrálních barvách. Nebudete se alespoň cítit tolik extravagantně. Později se ale klidně odvažte. Jak se říká, praxe dělá mistra. A navíc si zvyknete.

Outfit skvěle vynikne, když budou barvy ponožek a sandálů v kontrastu. Černá a bílá, to je okoukaná klasika. Stejně tak hnědá a bílá… Až budete mít více odvahy, zkuste třeba světle růžové sandály na podpatku a k nim přidat tmavě fialové ponožky. K tomu krátké letní šaty nebo skládaná sukně v bílé, růžové nebo klidně i černé. Nebojte se ani kombinací více odstínů od jedné barvy. Letošní hit barbiecore nabádá k výraznějším růžovým sandálům na podpatku a baby pink ponožkám.

Nejsou ale ponožky jako ponožky. Nemusí být vždycky tlusté a bavlněné. Ponožky v sandálech mohou být i prudce elegantní a sexy. Černé sandály na vysokém podpatku jsou perfektním doplňkem k černým krajkovým ponožkám. Gothic styl díky Wednesday frčí, tak proč ho trochu neokořenit? K tomu krátké šaty či sukně a máte parádní módní outfit.

FotoJetdg-1-.jpg
Foto: Profimedia, Shutterstock, Profimedia, Shutterstock, Shutterstock, Profimedia, Profimedia, Shutterstock

Zdroje: Autorka článku, InStyle, Vogue
 

Reklama