Přijdete unavení z práce a jediné místo, kde najdete pocit bezpečí a pohodlí, je starý ušáku po dědečkovi. Ale rodina na jeho existenci ve vašem bytě ostentativně žehrá. Je totiž značně prošoupaný, rozvrzaný, zašlý a zabírá spoustu místa – zkrátka je „out“... Ale snadná pomoc. Hoďte ho do gala.

Generální oprava starého křesla vás vyjde asi na třicet hodin „péče“. Ale rozhodně se vyplatí vložit do ní investice. Ušák prostě do bytu patří a stará poctivá práce a nové čalounění vám zajistí ještě dlouhá léta příjemného užívání.

Důležitý je výběr správné čalounické firmy. Příliš nízká cena za službu naznačuje mnohé o nekvalitním řemesle.

Nezapomeňte, že renovovat starý nábytek znamená ho celý rozebrat, odstranit popruhy a pera, nově navrstvit nové polstrování, vložit nový molitan a pochopitelně odstranit staré potahy. Nekvalitní řemeslník klidně přehodí přes starou látku novou a lidé se pak při čištění podivují, proč se na nových potazích objevují tmavé skvrny a mapy.


Na kolik to vyjde?
Na nové čalounění velkého křesla musíte počítat se spotřebou kolem 10 až 12 metrů potahové látky. Její cena se pohybuje v rozmezí od 150 až do 3000 (!) korun za běžný metr. K tomu je třeba připočítat cenu za nový „grunt“ (základ) a cenu za provedenou práci, která také bývá trojmístná. Někde se k ceně připočítává i odvoz kusu nábytku do dílny, jinde tuto službu provádějí zdarma jako bonus zákazníkovi.

Konečná suma se tak může překročit i desítku tisíců korun. Z toho jasně vyplývá, že oprava nekvalitního nábytku se rozhodně nevyplatí.

Už jste někdy sama prováděla opravy nábytku? Dokázala byste počalounit alespoň židli? Myslíte si, že renovace starého nábytku je zbytečná a vyplatí se koupit nový?

Reklama