Odborníci na zážitkové poznávání z CK Radynacestu.cz pro vás mají skvělé tipy! 

6481913b80006obrazek.png

Nechte se unést kouzelnou atmosférou. V některých částech Evropy slunce příjemně hřeje i na podzim, počasí je teplejší a hlavně, ulice nejsou přeplněné davy turistů. Prodloužíte si tak léto, načerpáte novou energii a budete cestovat bez zbytečného stresu. Vydejte se za podzimními zážitky bez front a za lepší ceny.

Španělsko, země s rozmanitou geografií, kulturou i gastronomií

648191760d4c7blobid0.png

Podzim ve Španělsku je často příjemný. Teploty nejsou příliš vysoké a není tak dusno jako v létě. A kromě toho, že se vyhnete davům turistů, Španělsko je v tomto období proslulé svými festivaly a bohatými kulturními a uměleckými tradicemi. 

Nabízí několik míst, která stojí za to navštívit. Barcelona je živým městem, kde se můžete procházet úzkými uličkami plnými historie a zároveň si užít krásné výhledy na moře. Galicie a severní Španělsko jsou známé svými malebnými přírodními scenériemi, které se na podzim proměňují v pestrobarevné krajiny. Valencie vás zase okouzlí svým bohatým kulturním dědictvím a nádhernými plážemi.

6481917a83b0eobrazek.png

Ať už si vyberete hlavní město Madrid, umělecké centrum země, ostrov Gran Canaria či Tenerife, nebo například město Sevilla, které je kolébkou flamenca a andaluského folklóru, každé místo nabízí unikátní zážitky na celý život.

Itálie plná uměleckých skvostů

64819193d3ae6obrazek.png

Itálie vás nadchne nejen svými historickými poklady, ale také lahodnou kuchyní, šarmem místních obyvatel a nádhernými přírodními scenériemi, a to obzvláště na podzim. Ponořte se do fascinující historie a prozkoumejte největší historické poklady Říma, Florencie a Neapole.

Připravte se na dobrodružství ve starobylém městě pod majestátním Vesuvem. Při procházce těsně uvnitř historických ruin se ocitnete přímo v srdci Římské říše. Obdivujte nesmírnou sílu Kolosea, procházejte se po Kapitolu, který vás ohromí svou vznešeností, a prozkoumejte bohatství a duch minulosti na Forum Romanum.

Historické Řecko

648191c115bfbblobid0.png
ítíte se unavení a bez energie? Pak byste měli vyrazit do Řecka a načerpat poslední sluneční paprsky. Toužíte-li po objevování tajemných minulých dob, vydejte se do Soluně – města, které si v útrobách uchovává záblesky starodávné římské slávy. Pokud vás více láká duchovní stránka Řecka, pak jsou pro vás skvělou volbou Athény, které vám otevřou bránu do bájného světa bohů, filozofie a umění. 

Ikonické památky v Anglii

648191dfdb397blobid0.png
ěhem let ladění a objevování nových míst v Anglii jsme zjistili, že je září skvělým obdobím na návštěvu Londýna a jihozápadní Anglie, protože se i na známých místech vyhnete zbytečným tlačenicím v davu. Navštivte ikonická místa jako Stonehenge, Buckinghamský palác Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern, Tower of London nebo Tower Bridge – bez stresu z turistického shonu.

Malebné Portugalsko

648191f646a27obrazek.png
ortugalsko je zemí s bohatou historií, úchvatnou přírodou, pohostinnými lidmi a lahodnou kuchyní. Bez ohledu na to, zda se zajímáte o kulturu, přírodu, gastronomii nebo jednoduše relaxaci na pláži, Portugalsko nabízí širokou škálu zážitků a atrakcí, které stojí za to objevovat. Vyrazte za dobrodružstvím do Porta, Alenteja, Madeiry nebo například Lisabonu.

Jedinečné scenérie v Turecku

648192234e53dblobid0.png
odzimní období v Turecku je obvykle mírné a příjemné. Teploty jsou tak akorát, což vám umožní pohodlně prozkoumat venkovské oblasti, historická místa. Září, říjen a listopad jsou období, kdy se v Turecku listy stromů mění na krásné odstíny oranžové, žluté a červené. Kappadokie, známá svými unikátními skalními útvary, tak nabízí nádherné scenérie, které kombinují pestrobarevné listy s kouzlem krajiny. V Istanbulu můžete také užívat podzimních barev ve veřejných parcích a zahradách.

Relax na Kypru

648192471ca87blobid0.png

Chcete si prodloužit léto? Podzimní měsíce na Kypru nabízejí příjemnou teplotu kolem 28 °C, což je ideální počasí pro plážové aktivity, slunění a koupání v moři. Přitom je zde méně turistů než v letních měsících. Pláže ostrova jsou krásné a čisté, a ať už se rozhodnete navštívit relaxační letoviska, nebo si sem jedete zkusit jízdu v jeepu či výrobu tradičních sýrů, užijete si soukromí a klid.

Romantická Francie

64819263bb015obrazek.png

Vydejte se do jedinečného romantického světa, kde na každém rohu objevíte harmonii podzimních odstínů v kombinaci s tradičními památkami. Nechte se okouzlit například Paříží a Colmarem v podzimním kabátku. Vyhnete se dlouhým frontám a prozkoumáte památky bez návalu turistů. 

Chcete se na podzim vydat i mimo Evropu, třeba na nějaká exotická místa? Zkuste například Gruzii, Černou Horu, New York, Peru, Kostarika, Mexiko, Bali a mnoho dalšího. Rezervujte si podzimní zájezd ještě dnes.

TEXT: Žaneta Kadelová
FOTO: Radynacestu.cz, Shutterstock

Reklama