Gratulujeme výherkyni s nickem: marianaant! I ona se může brzy těšit na zásilku v podobě českého přípravku Felicitex.

O český přípravek Felicitex

bit

Na světe snad neexistuje člověk, který by byl vůči stresu imunní. Jedná se o přirozenou reakci organismu, která nám pomáhá čelit nebezpečným či děsivým situacím. Jednoduše řečeno, tento systém je velmi efektivní: tělo uvolňuje spoustu hormonů, zvýší se krevní tlak a srdeční tep, takže se dostane více krve do hlavy, svalů a srdce a naopak se zpomalí neesenciální funkce těla, jako například trávení nebo imunitní systém. To vše proto, abychom danou situaci zvládli.

Problémem je, že lidské tělo není uzpůsobeno na to, aby zvládalo chronický stres, který se stává pevnou součástí dnešního běžného pracovního prostředí. A jakkoli jsme jako lidé chytří, nejsme v evoluci ještě tak daleko, abychom dokázali rozlišovat mezi fyzickými, život ohrožujícími situacemi a těmi emočními. Takže tělo reaguje na obyčejný pracovní deadline stejně tvrdě, jako kdybyste byli zahnáni do kouta tygrem. To končí symptomy jako bolest hlavy, napětí ve svalech, podrážděný žaludek, změna chuti, porucha soustředění, nespavost, špatná nálada a předčasné stárnutí.

Naštěstí nemusíme ihned běžet k lékaři a nechávat si předepisovat léky nebo dokonce antidepresiva. Ty by měly být až tím nejkrajnějším řešením. Všem výše zmíněným příznakům stresu lze snadno předejít a navíc k tomu netřeba žádné chemie. Snad není nutné zdůrazňovat, jak důležitou roli v psychické pohodě hraje strava. Zdravý a vyvážený jídelníček by měl být v dnešní době naprostou samozřejmostí. Vedle kvalitní potravy můžete svou nervovou soustavu podpořit řadou vitamínů, minerálních prvků a užitečných bylinek, majících pozitivní vliv na naše tělo i ducha. Významnými pomocníky tak jsou např. hořčík, zinek, vitamíny skupiny B, biotin, kyselina listová a nepostradatelný vitamín C. Tyto látky přispívají k normální činnosti nervové soustavy, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální psychické činnosti. Další důležitou látkou je lecitin, který se nachází ve všech tělesných buňkách (včetně buněk mozkových a nervových) a bývá označován jako „potrava pro mozek“. A které byliny harmonizují nervovou soustavu? Mučenka pletní přispívá k uklidnění. Je doporučována oslabeným a unaveným lidem k navození relaxace. Rozchodnice růžová zvyšuje krevní cirkulaci, což je spojeno s vyšší reaktivitou a výkonnosti mozku. Podporuje mentální a kognitivní aktivitu mozku. Třezalka tečkovaná přispívá k emocionální vyrovnanosti a pocitu pohody. Přispívá k relaxaci organismu a klidnému spánku. Pomáhá udržovat pozitivní náladu. Puškvorec obecný přispívá ke zlepšení nálady. Meduňka lékařská udržuje pozitivní náladu, přispívá k relaxaci organismu, dobré psychické pohodě a napomáhá navozovat spánek. Žen-šen podporuje krevní cirkulaci, která je spojená s výkonností mozku. V případě oslabení, vyčerpání a únavy organismu pomáhá udržovat fyzické a mentální funkce, navíc zlepšuje koncentraci a koordinaci. Ostropestřec mariánský přispívá k ochraně jater a detoxikačnímu potenciálu jater.

Na to, abyste se dostali do psychické pohody, nemusíte v lékárně pořizovat x doplňků ani si v lese hrát na babku kořenářku. Všechny zmíněné prvky a bylinky (a ještě řadu dalších) najdete např. v originálním českém přípravku Felicitex, který slouží ke komplexní výživě nervového systému. Svému tělu rovněž ulevíte, když do svého režimu zahrnete pravidelnou fyzickou aktivitu, dopřejete si aromatickou koupel nebo kvalitní masáž. Podzimní chmury ani pracovní stres pak nemají žádnou šanci!

Reklama