Asos
Foto z kolekce: Asos.com

Máme ho zaškatulkováno jako výsadu Indiánů, kteří tento módní prvek proslavili. Ovšem pončo se objevilo podstatně dříve. Chránilo před zimou obyvatele And. Pončo si našlo svou cestu i do dnešní doby. Na piedestalu módních trendů se drží již pěkných pár let. Letos tomu nebude jinak.

Tamsin.cz
Foto z kolekce: Tamsin.cz

O novodobou popularitu tohoto módního kousku se postarala především nádherná Grace Kelly, která si jej zamilovala. Díky tomu, že byla ikonou miliónů žen, ostatní dámy se jí snažily následovat ve všech směrech a tak pončo mělo o popularitu postaráno. Bylo však nošeno již podstatně dříve a téměř na všech kontinentech světa. Původní obyvatelé Ameriky ho měly za svůj „kroj“, který je symbolizuje dodnes, španělské ženy jako módní doplněk, který byl nejčastěji z jemné a ručně tkané krajky. Lidé na pokraji bídy ho vyráběli z dek či pytloviny. Nosilo se i jako pracovní oděv na pole či povinná výbava vojáku, v tomto případě z kvalitních nepromokavých materiálů.

sd

sd
Pončo s oblibou nosí i Taylor Swift či Kim Kardashian
Foto: Profimedia.cz

Dnes má pončo mnoho podob. Už se nemusí jednat o jeden kus pleteniny/látky s otvorem na hlavu, jak jej známe. V aktuálních kolekcích naleznete i ponča otevřená. Právě ty budou letos asi tím největším trendem. Oproti klasickému ponču mají tu výhodu, že je můžete nosit hned na několik způsobů. Jedním z nich je přepásat jej širokým páskem. V obchodech narazíte na ponča s tkaniny i pleteniny, s třásněmi i bez a v různých barevných provedeních. Je tak zcela na vás, které si vyberete. Jedno je ale jisté. Pončo ve vašem šatníku letošní podzim rozhodně nesmí chybět.  

Takko
Foto z kolekce: Takko Fashion

K čemu pončo nosit?

Kromě tepláků, ke všemu. Hodí se jak džínsům, elegantním kalhotám, tak i k šatům či sukním. Jen si dejte pozor na jednu zásadní věc. Pokud je pončo příliš volné, volte pod něj spíše upnutější svršky. Kdybyste udělal opak, přidá vám tato kombinace pár kilo navíc. To my ženy přeci vůbec nechceme.

Čtěte také:

 

Reklama