Čtenářka Ifulinka se ve svém příspěvku k dnešnímu tématu přiznává, že pomyšlení na odběr krve jí nahání hrůzu. Od odběru ji odrazuje i zkušenost její kamarádky...

Hororovou zkušenost s dárcovstvím krve učinila kamarádka čtenářky Ifulinky. Také proto se Ifulinka k dárcovství ještě nikdy neodhodlala...


Zdravím všechny!
Ještě jsem se nikdy neodvážila jít darovat krev, neb donedávna mi i připomínka odběru u obvodní naháněla hrůzu. Jednou kamarádka po darování došla s modřinou, nekecám, přes půl ruky. Její historka z oddělení byla hororová. Na pár let mne odradila. Jsem poseroutka.
Loni jsem měla úraz a ve špitále jsem měla tři dny v ruce kanylu. Zde jsem pomalu přehodnotila názor. Co kdyby se mi stalo něco, kdy bych krev potřebovala? Dnes je dárců málo, našel by se pro mne? Vždyť ono se to vydržet dá. Během dvou operací mi několikrát nabodli ruku a vždy jsem to zvládla, tak proč by ne, pro někoho jiného?
Příští měsíc už mohu jít na první vyšetření a darovat. Nevím, jestli jsem zdravá tak, abych do registru zařazena byla, ale zkusím to (snad). Dodávám si odvahu. Chci jít, ale obava z jehly je zatím silnější. Nejlíp by bylo, kdybych nějakého prvodárce měla s sebou, ale mí kamarádi se bojí.
Přemluvím sama sebe?
Pěkný den přeje,
Ifulinka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama