Dobrý den,

má dcera má kamaráda, který je tělesně postižený, může s pomocí holí trošku chodit, ale opravdu jen krátké vzdálenosti. Častěji používá dva druhy vozíků.

Je to mladý kluk, takže jako každý chce chodívat do hospody, na zábavy a dcera spolu s kamarády s ním chodí, ne ze soucitu, ale protože je milý, hodný člověk, se kterým je velká sranda. V zimě vezmou saně a už se jede do hospody.

On totiž bydlí na kopci a hospoda je přímo pod ním. Jelikož bydlíme v malém městě, kde se všichni znají, tak v potřebě nějakých obtíží mu vždy někdo ochotně nabídne pomocnou ruku.

Minulý rok se mu ale stala špatná příhoda. Byl s bráchou na dovolené ve Znojmě, špatně najel na patník a najednou se ocitl na zemi. Přiběhl nějaký "ochotník", pomohl mu, člověk by si myslel, že hodní lidé pořád existuji. Ale po chvilce si Petr uvědomil, že mu chybí peněženka. Ten mladík mu ji vzal. Hrůza.

Proto přeji všem, ať narazí jen na pravé pomocníky a ne na ty, kteří se je budou snažit jen okrást.

S pozdravem

pravidelná čtenářka Iva


Je skvělé, jak kamarádovi Vaší dcery jeho okolí pomáhá. Jet do hospody na saních je skvělý nápad. Ale příhoda s ukradenou peněženku, to je hyenismus.


editorka Mira

Slyšeli jste o tom, že postižené okradli?  Proč jedni pomáhají a druzí si na "pomocníky" jenom hrají? Co si o tom myslíte? Napište nám.


 

Téma na pondělí:
Zdravotně postižení
Máte ve svém okolí zdravotně postiženého?
Jak vnímáte tyto lidi?
Existuje něco, co vám na nich vadí?
Jsou diskriminováni?
Znáte příklady jejich integrace do společnosti?
Podílíte se na pomoci zdravotně postiženým a jak?

Napište nám a my ty nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!
redakce@zena-in.cz
 

Reklama