Zdá se vám moje otázka divná? Hned vám to objasním. Žena-in se ujala jedné nahé „holky“ a rozhodla se, že ji oblékne. 
Tu holku dostala (nebo lépe řečeno, byla ji zapůjčena) od společnosti DOVE. Možná už vám trochu svítá a vybavují se vám krásné reklamní kampaně, ve kterých se objevují stále častěji dívky a ženy plnějších tvarů. No a teď už opravdu přihořívá.

Ano, správně, součástí této kampaně se staly i figuríny od velikosti 38 a výš, které oblékají různé magazíny, jejich stylisté nebo návrhářky a také my. Nějaký nápad už mám, ale rozhodla jsem se ho zatím nezveřejnit.
Co když budete mít lepší? Máte jedinečnou možnost stát se na chvíli módní návrhářkou, výtvarnicí nebo sochařkou… Jak byste naši nahotinku oblékly?
Ale pozor, má to určitá pravidla, je to tak trochu rébus, ale protože už jste si tady poradily s ledasčím, třeba i tenhle úkol bude pro vás zajímavou hrou a zábavou.

Nemusí to být šaty v pravém slova smyslu a nemusí být třeba ani z látky, ale musí něco vydržet (figuríny budou cestovat), musí se dát svléknout (nebo alespoň částečně) - figurínu je nutné uložit do krabice, ale hlavně, musí to mít nějaký fór. Koupit někde oblečení a figurínu obléknout, to umí každý, ale aby to mělo nějaký nápad, třeba poselství, symboliku, to už chce trochu přemýšlet. A to vy umíte.

Tak půjdete do toho se mnou? Já jsem se třeba zeptala svých dcer, co se jim vybaví pod pojmem internet. Jsme přece internetový magazín, ne? A ony řekly: „Síť."
Co kdyby ty šaty byly ze síťoviny nebo z několika vrstev, různě barevných, takové šaty-nešaty?

Mělo by tam být logo ŽENA-IN?
Co myslíte?

Nejlepší nápad, který by se zároveň dal i zrealizovat, odměníme originálním šperkem z dílny Julie Wimmer. Zde se můžete podívat na její šperkařská dílka.

To už stačí za námahu, co myslíte? Nápady můžete popsat, nakreslit, udělat maketu a vyfotit, to už nechám na vás. Budu se moc těšit, s čím přijdete.

Oblékání figuríny je součástí Kampaně za skutečnou krásu a jeho cílem je podporovat nejen přirozenou krásu, ale především zdraví, které bývá velmi často zanedbáváno na úkor krásy. Součástí kampaně je také charita 5P (prevence poruch příjmu potravy) - právě porucha příjmu potravy patří mezi nejčastější následky honby za krásnou postavou a desítky - především žen a dívek - trpí touto nemocí dlouhodobě, v některých případech i celoživotně.


Na 5P můžete přispět i vy: Dárcovská SMS v ČR na telefonní číslo 87777
Tvar DMS: DMS JSEMKRASNA
Cena dárcovské SMS je 30 Kč. Na Veřejnou sbírku Dove bude přispěno 27 Kč.

Pomozte také svými nápady na oblečení figuríny za magazín Žena-in.cz! Své příspěvky piště buď pod článek, nebo na známý e-mail: redakce@zena-in.cz

 

Soutěž: dílek č. 1