Že k úspěšnému hubnutí je důležitá rovnováha mezi příjmem a výdejem energie, je všeobecně známo a víme to asi všichni. Jenže shodit několik kil není tak úplně jednoduché. Kdo se o to už někdy pokoušel ví, že je to záležitost velmi zdlouhavá a vyžadující naši pevnou vůli. A v tom je právě ten kámen úrazu. Odhodlání začít je mnohdy po nějaké době stále slabší a slabší.

Aby bylo hubnutí příjemnější a „méně bolestivé“, v tom vám může výrazně pomoci Colafit slim s chitosanem.

Skvěle funguje jako:
· doplněk při snižování váhy
· lapač tuků
· čistí a chrání střeva
· odvádí tuky z těla ven
· přirozeně udržuje cholesterol v normálu
· chrání a regeneruje klouby a kosti
· nahradí nedostatek kolagenu a vápníku v těle

COLAFIT slim s CHITOSANEM je určen pro:

· lidi s nadváhou
· ty, kteří si chtějí pročistit organismus
· lidi, kteří často konzumují tučná jídla

A co to vlastně je Chitosan?

Chitosan je přírodní vláknina, získávaná ze schránek mořských korýšů. Chitosan high density je derivován z polysacharidu chitinu. Chitosanu se říká „lapač tuků", má totiž jedinečnou schopnost ihned z přijaté potravy odchytávat tuky. Naváže je na sebe, a to čtyř až šestinásobek své váhy, a odstraní je ze zažívacího traktu dříve, než jsou metabolizovány a uloženy jako tuková rezerva. Chitosan je nabitý pozitivně „+", zatímco tuky, lipidy a žluč jsou nabity negativně „-". Pozitivně nabitý Chitosan si přitáhne negativně nabité tuky a vytvoří jakousi želatinovou směs, která se nestráví a lehce prochází zažívacím traktem.

Při své snaze snížit svou váhu, byste neměli zapomínat ani na

Desatero zdravého hubnutí

  1. Zvyšte podíl zeleniny a ovoce ve stravě. Spousta lidí dělá chybu v tom, že se snaží jen něco omezovat. Zkuste nejdříve nahradit některé jídlo zeleninou nebo ovocem. Budete překvapeni, že Vás to osvěží i zasytí.
  2. Před každým jídlem jezte vždy syrovou zeleninu nebo ovoce. V naší kuchyni je zažitý systém: zeleninový salát či ovoce ano, ale s jídlem nebo po něm. A to je špatně. Pokud se konzumuje syrová zelenina nebo ovoce před jídlem, vytvoří se v žaludku trávicí enzymy na syrovou stravu a takto se stráví i strava vařená. Tělo tímto jaksi přelstíte a máte větší šanci na zhubnutí.
  3. Zvyšte příjem vody. Omezte i pití slazených či neslazených minerálek. Pamatujte si, že bublinky jsou Vaším nepřítelem. Čistá voda je ideálním zdrojem tekutin.
  4. Omezte smažené pokrmy na minimum. Kromě toho, že přepálené tuky mohou způsobovat rakovinu, jsou i nepřítelem hubnutí.
  5. Začněte okamžitě používat pouze olivový olej. Vyřaďte všechny ostatní oleje i slunečnicové, jsou plné škodlivých volných radikálů a karcinogenů. Tuk je možné dodat tělu i ve formě různých ořechů a semínek.
  6. Pozor na výrobky s "0 %" tuku. Tuk byl totiž nahrazen nějakou chemickou sloučeninou, se kterou si Vaše tělo absolutně neví rady a tak je začne ukládat do tukových buněk, které jsou vždy k dispozici. Raději jezte malé množství másla než margaríny a ztužené tuky, které obsahují chemické náhražky tuků a jsou plné karcinogenů.
  7. Zvyšte tělesnou aktivitu = cvičení. Neklaďte si vysoké cíle, jako např. od zítřka budu chodit do "fitka" nebo se přihlásím do aerobiku, budu každý večer hodinu běhat. Většinou zjistíte, že na chození do fitnesscentra nemáte čas ani peníze, do aerobiku zase nemáte vhodný oděv, no a běhání po večerech může být i nebezpečné. Raději začněte s malou aktivitou, je to lepší než nic a snadněji to splníte. Přestaňte např. používat výtah a i s nákupem schody vyběhněte, jednak budete méně nakupovat, čímž hubnutí půjde snadněji, a jednak se tím procvičíte. O víkendu namísto sledování televize si zajděte do přírody - 10 minut pohybu na slunci a čerstvém vzduchu nahradí hodinu dřiny v tělocvičně.
  8. Přestaňte popojídat mezi jídly. Tu sušenka, tu bonbon či čokoládička a byli byste překvapeni, co všechno za den nastřádáte do tukových buněk.
  9. Nepřejídejte se! Nedojídejte všechno, co máte na talíři. Psychologové přišli na to, že většina z nás má zafixovaný jakýsi blok z dětství. Rodiče nutící děti k dojídání všeho, co jim naložili na talíř, si ani neuvědomují, jaký to může mít později negativní vliv na jejich potomka. U nás na Moravě se používá takové pořekadlo: "Prase, které nevyžírá, půjde na porážku". - tak toto bych teda vynechala! Je jasné, že takové dítě si do dospělosti odnáší mimo jiné psychický blok, že nechat něco na talíři je špatné, a tak se za každou cenu snaží vždy všechno sníst. Zkuste to překonat a naučte se něco nechávat na talíři, např. kousek brambory, trochu omáčky… Ve vašem vědomí pak spustíte další reakci a při nakládání na svůj talíř si mimoděk budete dávat menší porce.
  10. Chcete-li zhubnout, musíte nejdřív sama (sám) uvěřit, že to dokážete. Toto za Vás nikdo neudělá. Pamatujte si, že všechno je v mozku. Pozitivní myšlení a povzbuzování sama sebe dělá divy. Vyslovím-li nahlas, že jsem šikovná a že co chci, to taky dokáži, přesvědčím tím nejen ostatní, ale hlavně sama sebe. Ale funguje to i opačně, říkám-li nahlas i před ostatními, že jsem "kráva blbá" apod., přesvědčím tím nejen ostatní, ale především sebe.

Z našeho desatera jste zajisté poznali, že hubnutí není o tom spolknout zázračnou pilulku, ale že se jedná o celý komplex malých či větších změn našeho životního stylu.

Jen ten, kdo se něčeho vzdá, může dosáhnout toho, po čem touží.