Řešíte noční pomočování? Někteří rodiče si chválí alternativní přístupy, jiní nedají dopustit na klasickou medicínu. Příčin nočního pomočování může být několik, stejně jako metod léčby tohoto zdravotního problému.

pomočování

PřichystalováPřipravujeme rozhovor s lékařkou, která má s léčbou pomočování mnohaleté zkušenosti. Jestli máte nějaké otázky, neváhejte nám je zaslat na e-mail klara.krizova@zena-in.cz. Na otázky vám odpoví prim. MUDr. Martina Přichystalová z dětské odborné ambulance v Nemocnici Blansko.

Paní doktorka Přichystalová má dobré zkušenosti s medikamentózní léčbou, ale nezavrhuje nic, co může enuretikovi pomoci: „Biofeedback je jedna z možných metod léčby enurézy. Jsou pacienti, u kterých má skutečně dobrý efekt, ale je potřeba to vyzkoušet. Jinou alternativní metodou, kterou je možné zvážit, je akupunktura. Ta je u některých pacientů rovněž efektivní. U některých dětí, které mají zvětšenou nosní mandli, pomůže její odstranění. Rozhodně ale nelze toto indikovat paušálně u všech dětí jako první krok. U všech dětí platí, že okolo 5. roku věku je zapotřebí nechat je vyšetřit z důvodu nočního pomočování dětským nefrologem (odborníkem na onemocnění ledvin) a poradit se s ním o dalším postupu.

MUDr. Přichystalová zodpovídá dotazy také v internetové poradně na stránkách www.nocvsuchu.cz.

 

 

Reklama