Málokdy se podaří, aby se partneři rozcházeli v dobrém. Většinou se jeden z nich cítí ublíženě. Někdo se uzavře do sebe, jiný spřádá pomstu. Prý bývá sladká. Takový pocit z ní měla i Eva (34).

S Patrikem žila šest let, když přišla na to, že ji podvádí. „Něco jsem tušila, ale říkala jsem si, že raději nebudu pátrat. Ani jsem nemusela. Klasika, stačilo neplánovaně přijít domů pro zapomenuté doklady,“ vzpomíná Eva na den, kdy se podívala do očí realitě. Tedy spíše jeho milence. „Ležel v posteli a Soňa, naše společná známá, právě vycházela z koupelny. V mém županu! Nevím, co mě naštvalo víc. V tu chvíli asi její drzost, že si dovolila obléci se do mých věcí. Potlačila jsem v sobě chuť strhnout z ní ten kus oblečení a páskem ji uškrtit. S ledovým klidem jsem se omluvila, že ruším, a rychle vypadla,“ vypráví jeden z nejhorších zážitků svého života.

Affair

Omluva? Nepřišla...

Pak už věci vzaly rychlý spád. Jestli Eva čekala omluvu, přepočítala se. Přítel už měl sbalené věci a jen jí oznámil, že odchází. Připravené výčitky spolkla a prosila ho, ať si to ještě rozmyslí. „Jenže jeho nepřesvědčilo nic. Ani otázky, jak se s jeho odchodem vyrovná naše tříletá dcera. Když jsem se ho ptala, co jsem udělala špatně, řekl, že nic. Jen prý už mě nemiluje. Zato Soňu prý ano. Hrozně to bolelo. Kdyby kohokoli jiného, ale zrovna ji. Línou, vypočítavou potvoru, které šlo určitě jen o jeho peníze!“ kroutí hlavou.

Měla ho ve své moci

Patrik se začal chovat přesně tak, jak Soňa pískala. „Na naši dceru kašlal, za celý měsíc se za ní ani jednou nepřišel podívat. Přes SMS mi jen napsal, že se mám do půl roku vystěhovat. Jasně, byt byl jeho. Jenže kam jít? Pracovala jsem po rodičovské teprve pár měsíců a neměla nic našetřeno. Naštěstí měla kolegyně velký byt a vzala nás pro začátek k sobě. Byla to právě ona, kdo vymyslel, jak se pomstít.“

Vyměnila ho za bohatšího

Plán byl jasný. Dokázat Patrikovi, že je Soňa mrcha a zlatokopka. „Nasadily jsme těžký kalibr. Bratra kolegyně, bohatého hezounka bez závazků. Byl sám, a tak svádění Soni bral jako zábavu. Netrvalo dlouho, aby dosáhl svého. Když kolegyni přišla MMSka z jeho postele, otevřely jsme láhev vína. Během dalšího měsíce se Soňa s Patrikem rozešla. Asi k tomu přispěla nabídka na romantickou dovolenou v Karibiku, kam nakonec samozřejmě neodjeli. Zase tak bohatý náš svůdce nebyl,“ směje se Eva.

Stálo to za to?

I když se Patrik se Soňou rozešli, k Evě se už nevrátil. Stála tedy pomsta za to? „Nedělala jsem to proto, abych ho získala zpět. Za to mi nakonec ani nestál, jak se ukázalo. Takže jsem svého vlastně dosáhla. Pomstila jsem se oběma zároveň. Soňa zůstala sama, i když ne na dlouho, jak ji znám. A Patrik? Ten by mi měl spíše poděkovat. Vlastně jsem ho zachránila před zlatokopkou. I když on o tom neví. A tak to i zůstane,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama