Čtenářka Helena nám poslala příběh svého posledního manželství. Její bývalý chtěl svobodu ve vztahu a dostal úplnou. Děkuji Vám Heleno za příspěvek, Vaše odveta byla pochopitelná. Snad jste se poučila…

 Já možná ani nevím jestli je můj příběh o pomstě. Spíš bych řekla, že je o tom jak se všechno vrací i když radost jsem z toho tehdy určitě měla a bezesporu i pocit zadostiučinění. Takže to nakonec vlastně asi pomsta byla . Ale taková spravedlivá :-).

Když jsem si mého manžela brala věděla jsem , že to není žádný vzor všech ctností ale asi jsem ve svojí naivitě doufala, že se to nějak všechno obrousí a sedne si . Že ho rodina naučí zodpovědnosti .

Takhle bláhová jsem prosím byla ve 30. Manžel mi stále podsouval jak je dobré abych si chodila vyrážet s kamarádkami ven, jednoduše proto abych pak neprudila když půjde on, stále mi zdůrazňoval jak je zásadní mít hodně svobodného prostoru , neomezovat jeden druhého a tak.

V překladu to znamenalo asi toto - já si budu dělat, co budu chtít, vracet se domu až uznám za vhodné ve stavu, který mi bude vyhovovat  a ty bud milá a vstřícná ke každé kravině, která mě napadne. Nic mi nevyčítej, nehádej se ,  To byl jeho pojem osobní svobody.

Když jsem po něm někdy chtěla aby byl večer s námi doma, tak mi vysvětlil, že vlastně v noci stejně spím, tak je to jedno jestli tam je nebo ne . Trvalo to pár let kdy mi pozvolna dokapávala ta poslední kapka trpělivosti  s tímhle chlápkem.

Než jsme se definitivně rozešli trvalo to pár let, měli jsme malé dítě a společný dům se zahradou , kde já neuměla skoro ani vyměnit žárovku. Pak to ale přišlo , už jsem neměla kam couvat za mnou byla zeď .

Vzpomínám si na to jako by to bylo dnes kdy jsem mu vmetla do tváře, že jsem se rozhodla jeho přání akceptovat. Že mu vlastně jen plním jeho sen, který po mě vždy vyžadoval, vracím mu jeho svobodu o kterou se mnou léta bojoval.

Věděla jsem dobře , že to tak nemyslel, ale ty léta keců a stupidních výmluv proč přišel pozdě a pod vlivem jsem mu prostě musela nějak vrátit. Bylo mi opravdu dobře , když jsem mu říkala, že teď si konečně může dělat co bude chtít, chodit domu třeba po čtyřech a páchnout jako skunk. 

Že je to vlastně všechno jak vždycky chtěl a teď konečně bude štastnej bez mého věčného omezování. Nebylo to určitě příjemný období, dost se bránil , ale já už byla neoblomná .

Když jsem viděla jak to pěkně funguje ještě jsem ho tím bičem párkrát práskla po zádech , že jak si ustlal tak si lehl a má jenom to na čem za ta léta tak poctivě makal. Teď může být s kámošema pořád .

Nečekal to, to Vám povím jistě  ale na mě už nic nezbíralo věděla jsem, že od takových už budu celej život dávat ruce pryč .   

Helena
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:

Pomsta bude (byla) sladká!

  • Ublížil vám někdy někdo a vy jste mu to vrátila?
  • Plánujte nějakou pomstu?
  • Potřebujete se sladkou pomstou poradit?
  • Jaký to byl pocit? Dobrý, nebo špatný?
  • Litujete nějaké pomsty?
  • Nebo vám je msta cizí?
  • Věříte, že se vám msta, může vymstít?

Vše směřujte na

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás získá úžasně dobrou bonboniéru ve tvaru srdce s pralinkami s náplní nugátovou a oříšky od Milky.

cokolada milka

Reklama