Veronika Fojtíková z obce Rybí na novojičínsku měla v listopadu 2015 vážný úraz na lyžařském soustředění v Rakousku. Bohužel se třetí den soustředění zranila při pádu a vážně si poranila páteř, plíci a zlomila ruku. Podstoupila operaci a řadu rehabilitací a je na vozíčku a nyní se našla možnost léčby pomocí kmenových buněk. Ovšem léčba je drahá (23 000 dolarů), a tak rodina žádá o pomoc.

verunka

verunka

Jedná se o experimentální léčbu, která u nás není povolena, provádí se v zahraničí, tudíž ji pojišťovna neproplácí, žádná nadace nepřispěje, a proto potřebují pomoc veřejnosti. Léčba kmenovými buňkami je velmi nákladná, ale to rodinu samozřejmě neodradí. Nikdo jim nezaručí, že se to podaří, protože každý pacient je individuální a záleží na mnoha okolnostech. Rodiče ve svém popise na stránkách říkájí: „Máme obrovské štěstí, že Verunka je neobyčejně trpělivá, statečná. Mladý organismus má větší regenerační schopnosti a proto je důležité s terapií začít co nejdřív. Stále všichni věříme, že přijde den, kdy dojde k velkému posunu.“

verunka k

Videa a celý příběh nešťastné nehody najdete na  www.veronika-fojtikova.webnode.cz nebo na www.facebook.com/fojtikova.veronika/. Číslo transparentního účtu: 2501158446/2010 a rodina předem děkuje za veškerou podporu v těžké situaci.

Reklama