Mozek je sice vytvořen hned po narození, ale to, jak se bude zvětšovat a vyvíjet, záleží také na rodičích. Nejdůležitější jsou zejména první tři roky života dítěte, kdy je schopno „nasát“ co nejširší spektrum podnětů. Vždyť i během tohoto krátkého období se naučí chodit, mluvit – a to je pořádný výkon.

Využijte „okna příležitostí“

Často se o tomto období hovoří jako o „oknech příležitostí“. Jednoduše řečeno se jedná o periodu, kdy dítě nejlépe zpracovává a nasává informace, které si jednoduše ukládá, aby je v budoucnu mohlo co nejlépe využít.
Chcete-li, aby dítě bylo později úspěšné a s lehkostí zvládalo přijímat nové podněty, vytvořte mu pro to ty nejlepší podmínky – zaměstnejte jeho oko, jazyk, chuť, čich, hmat, sluch i emoční inteligenci.

Kromě čtení, vyprávění, zpívání, malování a dalších tvůrčích činností je třeba zdůraznit vliv výživy. Zejména vitamínu D a omega 3 mastných kyselin.

Veledůležité „déčko“

Vitamin D je naprosto nezbytný k normálnímu růstu, vývoji kostí a rovněž přispívá k funkci imunitního systému. Jeho nedostatek se obvykle projevuje zpomalením růstu, svalovou slabostí a náchylností k respiračním onemocněním. Dlouhodobý nedostatek může způsobit i křivici.

Přirozeným zdrojem „déčka“ je sluneční záření, avšak v našich podmínkách jej není možné v dostatečné míře načerpat. Je proto nutné jej doplňovat. Přirozená hladina u novorozenců a kojenců však závisí na množství tohoto vitamínu v matčině těle. Pokud ho má příliš málo, nedostatek bude mít i miminko. Částečně jej totiž získává z mateřského mléka.

„Déčko“ lze vhodně doplňovat i podáváním rybího oleje. Například lžička čerstvé novinky norské značky Möller’s - Můj první rybí olej z tresčích jater – svým obsahem 5 mikrogramů v dávce 2,5 ml jeho denní potřebu pro děti od 1 do 3 let naprosto uspokojí.

Omega 3 kyselinami k bystřejšímu mozku
5f75d25ce5bd1obrazek.png
Rybí olej zároveň obsahuje velmi důležité omega 3 mastné kyseliny, které jsou součástí membrány lidských buněk. Naše tělo si je neumí efektivně vytvořit, a proto mu musí být dodávány prostřednictvím stravy. Nejdůležitější jsou DHA a EPA. A právě tyto látky děti potřebují pro správný růst a vývoj mozku.

„Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité pro správný vývoj mozku a zraku dětí. Především kyselina DHA je ve větším množství zastoupena právě v sítnici a mozkové tkáni, a je tedy pro tyto tkáně vysoce potřebná. Nedostatek omega 3 vícenenasycených mastných kyselin může vést u dětí k rozvoji poruch pozornosti a paměti, agresivitě a poruchám zraku,“ tvrdí primář Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jaroslav Macášek.

Proč je dětem doporučován Möller’s Omega 3 Můj první rybí olej?

  • DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku
  • EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce
  • vitamin D je nezbytný k normálnímu růstu a vývoji kostí dětí
  • vitaminy A a D přispívají k normální funkci imunitního systému
  • vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku a pokožky
Moller´s Omega 3 Můj první rybí olej z tresčích jater je doplněk stravy pro děti. Je bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin (EPA a DHA) a vitaminů A, D a E. Je vhodný pro děti od 1 roku věku.
Vitamin D je nezbytný k normálnímu růstu a vývoji kostí a přispívá také k normální funkci imunitního systému.
DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku a k udržení normálního stavu zraku (příznivého účinku se dosáhne při užívání 250 mg DHA denně).

Doplněk stravy Möller’s Omega 3 Můj první rybí olej je vhodný pro děti od 1 roku věku do 3 let, ideální doporučená dávka je 2,5 ml denně. Můžete ho dětem podávat samostatně na lžičce nebo přidávat do dětského pokrmu (například jogurtu).

Více najdete na Mollersomega3.cz
 5f75d2ca45588obrazek.png

Reklama