Ježíšek, Ježíšek a zase Ježíšek. Jiná dárky rozdávající osoba do tradic českých Vánoc nepatří – ani Děda Mráz, ani Santa Claus. Připomínají to lidé z českobudějovické Agency Je5, která každoročně připravuje akce, jež vánoční tradice připomínají.

Jednou z nich bude Vypuštění balónků s přáním Ježíškovi, kterou Agency Je5 připravuje s Muzeem rekordů a kuriozit. Uskuteční se 9. prosince v rámci projektu České Vánoce s Ježíškem. A akce by měla přinést rekord v počtu balónků s přáníčky vypuštěnými ve stejný moment.

Stanoviště pro jejich vypuštění zajistí organizace i obecní úřady, které se pořadatelům hlásí. Už nyní jich je více než osmdesát z celého Česka! Další zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 777 601 304 (v pracovní dny mezi 14 a 16.30 hodinami) nebo na adrese muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz.

Loňský rekord
Před sportovní halou v Českých Budějovicích se 2. prosince sešlo bezmála 2000 lidí a vložili svá přání do Ježíškovo schránky. A pak vypustili balónky s přáníčkem na oblohu Ježíškovi. Ještě dříve je ale spočítali porotci z agentury Dobrý Den. Do vzduchu vzlétlo 1998 balónků.

Organizátoři účastníkům doporučují


+ Zakoupit plyn Balongas, který je vhodný na nafukování balónků a je levnější než heliová směs.
+ Pro lepší nafouknutí balónků je dobré si pořídit nástavec za asi 60 Kč za den. Pokud nemáte s plynárnou uzavřenou smlouvu, pronájem lahve vyjde na asi 10 Kč za den.

Orientační cena plynu:
- 100 ks balónků 1 523 Kč
- 200 ks balónků 2 380 Kč
- 400 ks balónků 3 380 Kč
- 1000 ks balónků 6 166 Kč

Nepřipojíte se k ježíškovským rekordmanům?

Reklama