Dobrý den, na Kočkách-online vyšla včera prosba o pomoc v pátrání po pachateli, jde o utýrané zvíře.
Celý článek je tady: http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=739§ion=Ochrana+zvířat&_t_=P
Myslím, že byste mohli pomoci i Vy zveřejněním tohoto závažného tématu.
Přimělo mě k tomu čtení příspěvků pod článkem, kde jedna pisatelka zveřejňuje zkušenost, jak se dědeček chlubil šikovností pětiletého kloučka, který už umí přibít na prkénko kotěti ocásek a jak se u toho všichni nasmějí... Osvěty není nikdy dost, jak je vidět, některé lidi nikdy nepochopím.

Děkuji s.s.

Celý článek přinášíme i sem. Věříme, že autorovi to vadit nebude...


Před pár dny Nadace na ochranu zvířat obdržela email (viz níže), kterým nás autor informuje o naprosto bezcitném utýrání kočky. Takový případ bohužel není ojedinělý a dobře ilustruje, jakého zacházení se zvířaty jsou někteří lidé schopni. Díky tomu, že svědek pořídil řadu fotografií, budeme tento smutný případ medializovat v pořadu Chcete mě? (svědek kromě toho sám podává trestní oznámení).

Dne 11. 2. 2005 okolo 13. hod u nás zabouchaly dvě děti, říkaly, že našly zraněnou kočičku a prosily mě o pomoc. Vyšel jsem ven a tam jsem pod zaparkovaným autem uviděl kočku v opravdu zuboženém stavu. Neuvěřitelně špinavá, srst pokrytou ledem, levou přední tlapku zlomenou několik cm nad kotníkem. Byla přimrzlá do ledu na silnici. Opatrně jsem ji začal odsekávat ven z ledového zajetí (po celou dobu se mnou usilovně bojovala). Ve chvíli, kdy se mi ji podařilo vytáhnout ven, jsem zjistil, že pravá zadní noha za zvířetem jen "visí", jako by byla na provázku.

Rychle jsem kočku uložil do přepravky a odnesl domů. Dal jsem k ní PET láhev s teplou vodou, aby trochu rozmrzla, únavou se už totiž nebyla schopná pohnout. Čekal jsem na příjezd auta, abych ji mohl odvézt na veterinu.

Asi po 15 minutách jsem ji chtěl zkontrolovat a zděsilo mě zjištění, že to, co jsem považoval za pouhou špínu, jsou ve skutečnosti spálené kusy chlupů a nafta, kterou bylo celé zvíře zamazané, s výjimkou pár míst. Tuhle kočičku někdo musel podle všeho polít naftou a zapálit, navíc ji předtím nejspíš krutě zbil, soudě podle dvou zlomených tlap a několika krvavých šrámů na těle. Na veterině už ji tak čekala jen eutanazie, zvíře totiž neskutečně trpělo. Po utracení jsem ji nafotil, abych měl důkaz pro policii, kde chci podat trestní oznámení.


Po kliknutí na obrázek se objeví jeho větší verze

Pán, který nám napsal o své hrůzné zkušenosti, je z Kladna. Prý tam takových upálených koček bylo už více. Pokud víte o něčem, co by mohlo pomoci vypátrat pachatele těchto hrůz, ozvěte se prosím Nadaci na ochranu zvířat (email). Pomůžete tím dalším zvířatům! Děkujeme!

Reklama