Existují věci, o kterých neradi mluvíme. Nejčastěji jde o témata, která nás ohrožují nebo kde se cítíme zranitelní. Takovým tématem jsou i zdravotní problémy spojené s intimními partiemi. Často nám dá práci oslovit lékaře, natož se svěřit někomu blízkému. Proto oddalujeme i řešení takového zdravotního problému.

Foto: Shutterstock

Nemoci spojené s intimními partiemi jsou stále velké tabu. Příliš často neuslyšíte povídat si dámy o inkontinenci, vaginóze, mykóze a jakékoliv vaginální infekci, která je doprovázena nepříjemným pachem. Rovněž téma hemoroidálního onemocnění není ve společnosti slyšet. Přitom jde o problém, se kterým se za život setká polovina Čechů, o čemž informuje web konectabu.cz, kde najdete mnoho užitečných tipů a rad v případě, že vás toto onemocnění trápí.

Pokud máte s hemoroidy problém, nejde jen o nepříjemné pocity při vyprazdňování, sezení a jiných běžných úkonech. Jde o oblast intimních partií, které hrají důležitou roli v našem partnerském a sexuálním životě. Mnozí lidé se stydí za své problémy a raději tiše trpí a žijí v nepohodlí, které má tendenci se zhoršovat.

Je ale důležité mluvit otevřeně i o těchto tabuizovaných tématech, a to nejen v obecné rovině, nebo když se mluví o někom jiném. Jak říká docentka Laura Janáčková, lidé jsou výřeční a otevřeně mluví o čemkoliv, dokud se to netýká jich samotných.

A to chceme změnit. Zapojte se do naší výzvy a pomozte nám bořit tabu o hemoroidech. Trápilo vás někdy hemoroidální onemocnění? Jak jste tento problém vyřešily? Svěřily jste se někomu nebo se stále obáváte vyšetření u lékaře? Anebo jste alespoň zašly pro radu do lékárny? Trápí vás hemoroidy opakovaně? Napište nám svůj příběh. Chceme ostatním ukázat, že hemoroidální onemocnění lze jednoduše vyřešit. Víme, že to stojí odhodlání, ale udělat první krok pro to, abyste se cítily lépe, se rozhodně vyplatí.

Odměna za příběh

Deset vašich příběhů odměníme kosmetickým dárkem a zpracujeme do článku. Vaše příběhy budou motivací pro ostatní, které trápí stejný problém a jeho řešení oddalují. Příběhy zveřejníme anonymizovaně, abychom zachovali soukromí autorky. Děkujeme, že nám pomůžete svou zkušeností dodat odvahu dalším ženám, podpoříte výzvu #konectabu a třeba inspirujete ostatní.

Svůj příběh nám napište a vložte na tuto stránku.

Reklama