Další zajímavý dopis přišel na náš redakční mail. Čtenářka Věra už několik let pomáhá pořádat tábor pro postižené děti. Víte o někom, kdo by jim přispěl? Pošlete jim video!

Dobrý den,

pořádáme pravidelně už osmým rokem tábor pro postižené děti v Mrákotíně a sháníme finanční prostředky na letošní ročník. V rámci toho jsme natočili i propagační video a byli bychom rádi, kdyby se rozšířilo mezi co nejvíc lidí.

Info na: www.facebook.com/mrakotin - klasické aktualizované webové stránky nemáme

Adresa videa: http://www.youtube.com/watch?v=bDMxvBPglk0

Proč LDT Mrákotín? Protože má smysl.

Jaký smysl? Zastavte se a podívejte se... Chcete podpořit správnou věc? LDT Mrákotín jí je... Buďte i Vy dílkem skládanky a pomozte nám složit se na tábor!

Už osmým rokem pořádáme letní tábor pro zdravotně postižené. Jelikož je realizace stále komplikovanější, rozhodli jsme se požádat o prostředky i touto cestou. Tábora se účastní děti a mladí dospělí do 35 let z okolí Berouna, Hořovic, Prahy a Kladna. Mají většinou kombinované vady různého stupně, např. dětskou mozkovou obrnu, Downův syndrom, epilepsii, mentální retardaci, autismus, poúrazové stavy, nemoci srdce, ale i poruchy zraku a sluchu. Mnoho dětí je odkázáno na invalidní vozík, kočárek, či berle. Velká část z nich tedy potřebuje vlastního asistenta.

Tábor pro děti pořádáme již mnoho let pod záštitou odboru SPV Lysá nad Labem. Každý rok jezdíme na stejné místo do malé obce Mrákotín u Telče do bezbariérové ubytovny Modrá kotva, kde jsou k nám velmi vstřícní.

Tábora se účastní 25 - 30 dětí a dle možností až 25 dospělých asistentů, včetně zdravotníka. Všichni asistenti se účastní tábora ve svém volnu a bez nároku na odměnu. Každý rok vymýšlíme nová témata, na jejichž základě se konají celotáborové hry. Program dne je vždy upraven pro jednotlivá postižení tak, aby se mohly nějakým způsobem zúčastnit všechny děti. Hrajeme různé hry, soutěžíme, tancujeme, zpíváme nebo jezdíme na výlety. Poslední roky je součástí tábora i hypoterapie.

Tábor je financován ze sponzorských darů, ale každým rokem je náročnější sehnat požadované prostředky. Z tohoto důvodu jsme se tento rok rozhodli vytvořit video, které představuje tábor a také ukazuje dobré důvody, proč by se měl konat i nadále. Dětem se na táboře moc líbí, mluví o něm celý rok a nemohou se dočkat dalšího, proto bychom je nechtěli zklamat a připravit o nové zážitky, o ten příjemně strávený čas s kolektivem, který nejen jim dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Pokud byste chtěli na náš tábor přispět, číslo účtu je 26492349/0800, do zprávy pro příjemce zadejte „Mrákotín“. Číslo patří odboru SPV Lysá nad Labem, který je pořádající organizací tábora. Pokud byste potřebovali potvrzení o daru, stačí se na nás obrátit třeba na facebooku ve zprávě nebo na email polasek.petr@centrum.cz.

Předem děkuji

Věra


Milá Věro,

určitě existují dobří lidé, kteří pomohou. Snad i my trochu přispějeme k tomu, aby se informace dostala ke správným lidem.

Hezký den,

Lucka

Reklama