Dříve velice oblíbené burzy dětského zboží z naší republiky již téměř vymizely. Tuto tradiční akci, na které si maminky a tatínkové mohou nakoupit, či prodat již nepotřebné dětské oblečení a hračky, se rozhodli oživit v Oranžové kavárně v Trutnově, zařízení pro občany s mentálním postižením Barevných domků Hajnice.

oranzovy_dum

Bazárky se budou konat 21. března tohoto roku. Maminky i ostatní zájemci si budou moci za symbolický peníz 50 Kč pronajmout stůl a prodávat starší dětské oblečení a hračky. Nejde však jen o zboží. Nejdůležitějším přínosem je, že si návštěvníci mohou současně i popovídat, vyměnit životní zkušenosti a celkově strávit den v příjemné, na stejnou notu naladěné, společnosti.

bazarek

Projekt Oranžové kavárny vznikl z popudu managementu ÚSP Hajnice - Barevné domky. Jeho cílem bylo vybudovat kavárnu pro veřejnost, ve které budou obsluhovat obyvatelé BD Hajnice a vytvoří se tak prostor pro setkávání lidí s handicapem a lidí bez handicapu. To se podařilo v roce 2006 a Oranžová kavárna se od té doby těší oblibě veřejnosti.

„Naše Oranžová kavárna je místem, které napomáhá ke stírání předsudků a bariér mezi světem handicapovaných a ostatních občanů. Věříme, že obnovení tradice oblíbených bazárků dětského zboží nám nejen pomůže získat tolik potřebné finanční prostředky, ale přinese nám i nové a věříme, že i pravidelné zákazníky,“ říká Lenka Škarková, ředitelka Barevných domků Hajnice.

bazarek2

Kavárna nabízí posezení pro 24 lidí uvnitř a 10 míst je pod terasou. Hostům a hlavně jejich dětem je k dispozici venkovní pískoviště a houpačky, uvnitř pak hrací koutek.

Více informací naleznete na www.barevnedomky.cz

O Barevných domcích už jsme psali:

Reklama