V srpnu jsme vás seznámili s případem malého Kubíka, nemocného DMO - dětskou mozkovou obrnou. Kubík má štěstí i smůlu - štěstí v tom, že existuje léčba, která mu pomáhá, smůlu v tom, že není hrazena pojišťovnou. Ale s tím bychom mu snad mohli pomoci!

O tom, co to diagnóza DMO znamená jsme vám už psali. Obvykle se takto nemocné děti léčí Vojtovou metodou. Kubíkovi však nijak nepomáhala. Po dlouhém hledání narazili manželé Lagovi na léčbu doktorky Augustínové. Tato léčba vychází z celkového působení na organizmus, z povzbuzení sil organizmu, který je pak schopen sám se uzdravovat. Samozřejmě nejde o žádný zázračný postup, který smaže choroby jako mávnutím kouzelného proutku, ale o dlouhodobý a náročný proces, který výrazně zlepší kvalitu života handicapovaného dítěte a zvýší tak jeho šanci na šťastný život - a nejen jeho, ale i jeho rodičů, protože Kubík je zatím zcela odkázán na péči druhých a pokud se v brzké době jeho stav nezlepší, je možné, že se o sebe nikdy nebude schopen ani základně postarat. U DMO totiž víc než kde jinde platí, že co se v mládí naučíš, ke stáru jako když najdeš.

,,Neexistuje žádná standardní léčba, která by byla účinná u všech nemocných," říkají lékaři o dětech s DMO. Zároveň však často odmítají uznat účinnost jiných metod než těch, které sami propagují. Je pravdou, že léčba paní doktorky Augustínové je, i když navazuje na tradiční medicínské postupy Africké, Čínské, Egyptské, Indické i Arabské zatím odbornou veřejností považovaná spíše za šarlatánství. Přináší však prokazatelné (a i jinými doktory potvrzené - viz Kubíkovo vyšetření po příjezdu z Egypta - zde) výsledky, a to nejen v případě Kubíka. Na jedné straně je tedy pochopitelné, že pojišťovna nechce, by ani nemůže takovou léčbu hradit, na straně druhé je ovšem škoda, že Kubíkovi a jeho rodičům odmítají pomoc i některé humanitární organizace.

Rozhodli jsme se proto, že to jen tak nenecháme a jménem Ženy-in vás poprosíme, abyste Kubíkovi také pomohly. Potřeboval by totiž ještě alespoň jeden léčebný pobyt v Egyptě. Můžete-li tedy a chcete-li pro tohohle veselého kluka s těžkým údělem něco udělat, přispějte mu na konto 202173735/0300. Jakékoliv další informace můžete získat na Kubíkových stránkách a na emailu jeho rodičů (rlagova@seznam.cz). Bližší informace o léčbě můžete získat na stránkách paní doktorky Augustínové.

O Kubíkových osudech vás budeme průběžně informovat.

Setkala jste se někdy sama se situací, kdy Vám pojišťovna odmítla proplatit léčbu? Co si myslíte o našich pojišťovnách? A o situaci ve zdravotnictví? Víte něco o paní doktorce Augustínové? Víte, co je to fytoterapie?

Reklama