seniorStalo se vám už někdy, že jste se potřebovali nutně dovolat svým blízkým, kteří patří do starší věkové kategorie a nešlo to? Mnozí z nich totiž odmítají používat mobilní telefon. Považují jej za příliš malý, nepřehledný a složitý.

Ano, částečně mají pravdu. V dnešní době, kdy se tento přístroj stal neodmyslitelnou součástí běžného života, se výrobci doslova předhánějí v tom, kdo přijde s menším a vybavenějším modelem. Starší lidé by však při manipulaci s telefonem spíše uvítali jednoduchost a přehlednost.

Naštěstí výrobci myslí i na ně a přicházejí se speciálně přizpůsobenými mobily, které mají dostatečně velká tlačítka, S.O.S. volání nebo svítilnu. S mobilními telefony jsou ale nerozlučně spjaty i poplatky, které mohou být pro starší generace strašákem. Řešením může být speciální tarif, který jako jediný nabízí operátor O2. Jmenuje se O2 NEON Senior a za 190 Kč měsíčně s ním můžete o víkendech a státních svátcích telefonovat prakticky pořád a nebude vás to stát nic navíc. Tento tarif, spolu s třemi různými modely telefonů upravených pro snadné použití staršími lidmi, mohou všichni zájemci nad 60 let pořídit v jakékoli O2 prodejně.

Reklama