Když se řekne papiňák, vzpomenu si na to, jak se u nás dříve vařila hovězí polévka nebo maso k rajské omáčce. Jednou se u nás na hrnec v akci nějak zapomnělo a potenciální oběd byl rozmetán po celé kuchyňské lince, včetně čerstvě vymalovaných zdí.

Nevýhodou dřívějších tlakových hrnců neboli "papiňáků" byl především jednoduchý mechanismus s pouhou jednou pojistkou. Proto nebyly nehody s papiňákem žádnou vzácností.

Jak to funguje?
Tlakový hrnec vynalezl v roce 1679 francouzský vědec Denis Papin (podle něj také jeho lidový název). První tlakový hrnec měl těsně přiléhající poklici, díky které mohl uvnitř hrnce vzniknout vysoký tlak. Tak bylo možné vařit vodu v hrnci při vyšší teplotě než je 100 °C, jak je tomu v normálním hrnci.

Dnešní trh nabízí více druhů tlakových hrnců od mnoha výrobců. Jsou ale určité podmínky, které by měl nabízený tlakový hrnec splňovat, především proto, aby manipulace s ním neohrozila vaše zdraví.
Tlakové hrnce jsou vybaveny několika pojistkami, pojistkou proti otevření pod tlakem, bezpečnostní těsnění, tepelná pojistka...atd.

Kvalitní tlakový hrnec je vyrobený z ušlechtilé nerezavějící oceli vysoké kvality. Samozřejmostí je sendvičové dno, které bývá i trojvrstvé. Předejdete tak připalování pokrmu, který za dobu varu nemůžete promíchat.

Může se stát, že některý z výrobků není vhodný pro všechny typy varných desek. Sledujte proto pečlivě návod k použití a informace na krabici výrobku.

Některé tlakové hrnce mají výhodnou možnost zvolit si ze dvou rozdílných tlaků. Jeden se používá při vaření zeleniny nebo ovoce, kdy chceme zachovat vitaminy, ten druhý pro vaření masa.

Při vaření určitě oceníte i hrnce, které mají speciální systém uzavírání nádoby, který zvládnete jednou rukou.
Výhodným pomocníkem je také elektronický časovač.

Proč používat tlakový hrnec?
Potraviny jsou v něm mnohem dříve připraveny než klasickým způsobem. To přináší úsporu energie i času.

Potraviny mají mnohem lepší chuť než vařené klasickým způsobem.         

Cena
Cena závisí na objemu hrnce, na kvalitě materiálu či na značce výrobku. Pohybuje se od 1 000 Kč až třeba do 5 000 Kč.                 

               
Reklama