Chránit si své zdraví je jedním z největších úkolů, které na tomto světě máme. Pohyb, zdravá strava a ochrana před negativními vlivy, jako je například UV záření, je to základní, co pro sebe můžeme udělat.

Začíná léto a v tomto čase je náš organismus vystaven nadměrnému slunečnímu záření. Vysoké dávky UV záření jsou pro nás škodlivé, a proto je nutné se před ním chránit. Nastává čas pro BETA-KAROTEN.

Existuje několik způsobů, jak předejít spálení a docílit pěkné kůže s vysněným hnědým nádechem. Základní a nejjednodušší ochranou je zkrácení doby, kterou pobýváme na slunci. Také dobře voleným oblečením a hlavně kvalitní solární kosmetikou s ochranným slunečním faktorem. Říká se, že vše vychází z přírody, a proto i s pomocí některé zeleniny a ovoce můžeme docílit hnědavé kůže, a to díky karotenu. Podíl karotenu nenajdeme jen ve staré známé mrkvi, ale například i v pomerančích, šípcích a rajčatech. I když je naše strava bohatá, je dobré zabezpečit si dostatečný příjem karotenu.

Beta-karoten je provitamínem vitamínu A, ze kterého si lidský organismus vytváří potřebné množství vitamínu A – retinolu. Beta-karoten podporuje činnost imunitního systému, chrání sliznice v ústech, v nose, v hrtanu, v průduškách a v plících. Pomáhá při skvrnitosti kůže u starších osob, působí proti kornatění cév, přispívá k prevenci infarktu myokardu, čímž snižuje riziko úmrtí.
Značný význam má i pro oči. Užívání beta-karotenu si pochvalují řidiči a pomáhá chránit zrak lidem, kteří celý den sedí u monitorů nebo v místnosti plné zářivek. Navíc má také antioxidační účinky a napomáhá přeměně škodlivých a rakovinotvorných látek na méně škodlivé sloučeniny.

Vliv beta-karotenu na naše zdraví je nesporný. Odborníci doporučují jeho užívání zejména v letních měsících. Více informací o Beta-karotenových kapslích od firmy Intercaps získáte na http://www.intercaps.cz

A nyní si zasoutěžte o výrobky firmy Intercaps.