Klapka seriálu Ulice

Denně se můžete projít Ulicí, nahlédnout do domácností rodiny Farských a dalších hrdinů seriálu, který nemá konkurenci. Tedy časovou. Nic tak silného v té době neběží. Odvést diváky by mohli snad jen Přátelé. Ti však běží později a konkurují jim jen zprávy. Zvolí si je tedy především mladí lidé a ti, kteří se nechtějí rozčilovat nijak povzbudivými novinkami dne v době ekonomické krize a rozjezdu podivné nečitelné vlády.

Pak však přichází to pravé peklo! Velmi křehké vztahy? Ordinace v růžové zahradě? Strážce duší nebo Kobra 11? Myšlenky zločince či Hotel Babylon? Seriál střídá seriál, divák nemá šanci vychytat všechny oblíbené postavy, díly se vysílají ve stejnou chvíli…

I v tomto případě je to otázka priority. Chci se spíše setkávat s neodolatelným americkým detektivem, kterého i ten nejzapeklitější případ zastaví maximálně na jednu televizní hodinu, anebo fandit manželkou podváděnému muži z malého městečka u Prahy?

Jak vybírají čtenářky Ženy-in?

Marie, Praha

Marie Ráda sleduji seriály jako třeba Kriminálka Miami, New York, Odložené případy, apod. Bohužel Ztracení a Útěk z vězení dávali nebo dávají pro mě příliš pozdě, vstávám ráno už v půl šesté, tak jdu raději místo seriálu spát. Mimochodem, docela mě mrzí, že některé dávají tak pozdě, protože bych třeba hrozně ráda koukala na Dr. House.

 

Miroslava, Karlovy VaryMiroslava

Upínám se spíše na českou tvorbu, k ní mám asi co říci, ale lichotivé to nebude. Nejradši jsem z poslední tvorby sledovala Letiště. Možná díky tomu, že tam bylo atraktivní a doposud neznámé prostředí letecké společnosti, také díky obsazení výborných slovenských herců. VKVéčka fakt nemusím. Od samého začátku mi vadil takový strojený, polomoderátorský, polodivadelní projev, který do přirozeného seriálového prostředí nezapadá. Moji pozornost si nezaslouží ani Ordinace - Ordinace? „Americká laskavost“ a patetické řeči o stmelování rodiny z úst hlavní hrdinky, díky, to ne… Výborné byly Četnické humoresky, ale třetí řada už také zaváněla slabším vzduchem. Z Pojišťovny štěstí jsem viděla jen první díly. Mám-li ji známkovat, pak dvojkou. Ale podle ruského vzoru vysvědčení.

Malá anketa mezi ženami v redakci Žena-in

 1. Jaké seriálové žánry sledujete nejraději? Telenovely, historické, krimi, scifi, sitcomy...?
 2. Co vás na nich nejvíce baví? Příběh, prostředí…
 3. Myslíte, že váš oblíbený seriál je třeba jen trochu reálný?
 4. Jak důležitý je pro vás hlavní hrdina – když je sexy, motivuje vás to víc seriál sledovat?
 5. Dáváte přednost spíše českým nebo zahraničním seriálům?
 6. Váš v současnosti nejoblíbenější seriál? Aspoň jeden konkrétní, u něhož si nenecháte ujít jediný díl…

Eva

 1. Do jaké kategorie zařadit Futuramu a Brainiac? Je to vůbec seriál? Nicméně je to jediné, co sleduju. Kdyby ještě dávali třeba Akta X…
 2. Futurama – úžasný černý humor a ironie. Brainiac – dobře nakombinovaný humor s vědou, zajímavé pokusy (hlavně s mikrovlnkou a karavanem). Tihle týpci taky nenechají na kameni kámen a to se mi líbí. Akta X – protože se ráda bojím.
 3. Kdo ví…
 4. Když je to vtipné, může to být třeba babochlap fialový s růžovými puntíčkama, to už je mi jedno.
 5. Upřednostňuju kvalitu před zemí původu. Až se u nás natočí dobrý seriál, budu se na něj dívat taky.
 6. Tak to asi žádný. Díl si nechám si ujít u čehokoliv, když je na programu něco lepšího než telka.

Zuzka

 1. Historické, krimi, telenovely...
 2. Příběh, známí herci…
 3. Trocha reality je samozřejmě v každém – od její míry se pak odvíjí úroveň seriálu
 4. Samozřejmě
 5. Českým
 6. Tak to nemám nastavené. Například si rozhodně nenechávám nahrávat díly, které nevidím, na video. Většinou není problém po jednom či dvou vynechaných dílech se vrátit do děje. Pokud jsem doma, pravidelně sleduji Ordinaci v růžové zahradě.

Klára M.

 1. Obecně na seriály nemám moc času, protože mám velmi nepravidelný denní režim a je problém si vyhradit vždy v určitý den a čas chvíli na to, abych něco souvislého sledovala… Ty seriály, o které bych měla zájem, běží hlavně ve večerních hodinách, kdy se doma skoro nevyskytuji. Momentálně tedy nesleduji žádný. Přednost bych dala třeba zajímavému historickému.
 2. Především se ráda dozvídám nové věci, když už hodlám zabíjet čas televizí. Takže mě baví, když je to takzvaně „o něčem“. Splácaniny typu Ordinace v růžové zahradě opravdu ne. Ať už jsou v sebezajímavějším prostředí.
 3. Myslím, že seriály obecně moc společného s realitou nemají.
 4. Tak to se mi naposledy stalo někdy na gymnáziu, když běžel seriál Beverly Hills, tam jsem tuším měla nějaké idoly.
 5. Pokud je kvalitní, je jedno, zda je český, nebo zahraniční. Nerozlišuji to.
 6. Teď opravdu žádný nesleduji a myslím, že i kdyby, rozhodně by mě nezabilo, kdybych jeden díl prošvihla.

Klára K.

 1. Sci-fi seriálů je bohužel velmi málo. Sitcom Comeback je vtipný a skvělý. Mám ráda seriály z nemocničního prostředí – Ordinaci a Chirurgy.
 2. Příběhy, prostředí, zajímaví herci. Nestíhám sledovat všechno, to by mě asi ani nebavilo, ale třeba Ordinaci sleduji pravidelně. I když si kolikrát říkám, jaká to zase byla kravina, stejně zase příští čtvrtek nebo úterý čekám, až zazní znělka. Někdy s kolegyněmi i probíráme postavy, jejich vývoj nebo si vyprávíme, jak nás minule naštval Hruška, nebo co je to za krávu Danielu, baví nás to, je to takový relax.
 3. Asi ano. Proč by neměl být?
 4. Tak hrdinů je vždycky víc, proto je to seriál, že se tam prolínají různé osudy. V současné době u mě vede doktor Hanák z ordinace - coby zajímavý muž. Určitě pěkný chlap přitahuje víc divaček než nějaký tuctový herec. Určitě je to ale také charakter postavy… když je to nějaký romantik, zaručeně oko nezůstane suché.
 5. Je mi to jedno. Musí mě něčím zaujmout
 6. V současnosti sleduji Ordinaci v růžové zahradě, Sex ve městě, Comeback, když stíhám, tak Chirurgové… Líbil se mi seriál kriminálka Anděl.

A co vy, čtenářky Ženy-in, podle čeho si vybíráte večerní program? Co u vás vítězí - Chirurgové, Dr. House, VKV, Kobra 11 nebo jiný seriál?

Reklama