Pomáhat druhým by měla být přirozenost každého z nás. Proto jsem velmi uvítala, že se do tohoto projektu mohu za redakci zapojit. Z vlastní zkušenosti vím, že život se s vámi občas nepáře a pomoc si zaslouží každý.
5b0fe78a82914obrazek.png

Od doby, kdy jsem se „podruhé“ narodila, se opravdu velmi často snažím pomáhat druhým. Proto ráda podpořím mnoho smysluplných charitativních projektů. Vy rozhodujete, my pomáháme je jedním z nich.

Věra Forejtová: Nakupovala jsem v obchodě Tesco Skandinávská Zličín Praha. Měla jsem možnost rozhodnout se mezi těmito projekty:

Klauniáda pro seniory
Program Humor pro dříve narozené je pravidelné setkávání Zdravotních klaunů se seniory. Staří lidé žijí v léčebnách či domovech pro seniory často v určitém útlumu. Klauni mají dobové kostýmy, které seniorům připomínají dobu jejich mládí. Písněmi a příběhy z oněch dob je vracejí zpět do života. Seniory aktivizují a naladí na jiný tok času uprostřed každodenního stereotypu. Lidé na sklonku života, po úrazech či těžce nemocní, mohou pocítit příliv radosti a pozitivní energie určený jen pro ně.

Letní pobyt pro děti s autismem
I děti s autismem chtějí zažít letní dobrodružství. Umožníte jim zúčastnit se letního tábora? Děti s autismem trpí nedostatky v oblastech komunikace, představivosti a sociálního chování, proto je péče o ně náročná a je zapotřebí, aby každé bylo během celého pobytu (i 24 hodin denně) doprovázeno osobním asistentem. Mnoho rodin si tak tábor z finančních důvodů nemůže dovolit. Aby se dokázaly začlenit do většinové společnosti, potřebují zkušenosti, které jsou pro jejich zdravé vrstevníky běžné.

Tančíme a zpíváme pro děti z dětského domova
Tímto projektem chceme zpříjemnit pobyt dětem z dětských domovů v Praze programem, který by připravily děti ze sociálně znevýhodněných rodin v Ostravě. Děti docházejí do našeho centra, kde se věnují tanci, hře na hudební nástroje a zpěvu. Tímto projektem také naše děti poznají hlavní město, které jinak nemají příležitost navštívit vzhledem k špatné finanční situaci rodiny. Děti chtějí udělat radost dětem z dětských domovů a ukázat, že i děti ze sociálně vyloučených lokalit mohou být úspěšné.

A to byl kámen úrazu, komu své žetony přidělit? Pomoc si zaslouží děti z dětských domovů, senioři i děti s autismem.
Po chvilkovém zaváhání jsem žeton dala projektu Letní pobyt pro děti s autismem. Každý, kdo je nemocný, je šťastný za chvilku, kdy na nemoc nemyslí a užívá si bezstarostných chvil. A není to jen pro autistické děti, ale i pro jejich rodiče, kteří kvůli péči o postižené děti nemají moc času na sebe.

O projektu

V obchodech Tesco jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz , kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

Proč podpořit svého favorita

Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.

Všichni vybraní finalisté získají finanční pomoc

Už samotný postup projektu do finálového hlasování na obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Celkem společnost Tesco rozdělí postupujícím projektům 5 040 000 korun. Jakou částku ale organizace dostanou, mají nyní v rukou zákazníci – tudíž i vy, pokud při svém nákupu budete hlasovat.

5b0fe79543a0fobrazek.png
Jak jste na tom vy? Už jste hlasovala pro svého favorita? Také máte rádi projekty, které pomáhají a mají smysl? Hlasovat můžete do 4.6.2018!

Reklama