634e7ea94dbf6shutterstock-1906094854.jpg
Foto: Shutterstock

Windy

Ačkoliv v mobilu už jistě nějakou aplikaci s počasím máte, nebo si jednoduše zadáte do Googlu „počasí Řím“ a on vám ukáže předpověď na následující dny, věřte nám, že tato aplikace je o dost lepší! Jde o českou aplikaci, je velmi podrobná a přesná. Řídí se podle ní profesionální piloti, paraglidisté, parašutisté, surfaři, vodáci, rybáři, lovci bouří, meteorologové a dokonce i vlády, armádní štáby a záchranné týmy… A tak, pokud chcete vědět, jaké je počasí tam, kam se zrovna chystáte na výlet, zkuste jí důvěřovat i vy.

Airalo

Pokud cestujete do zemí mimo EU, často si musíte kupovat místní SIM karty, abyste mohli volat nebo používat internet. S touto aplikací si ale nemusíte karty už kupovat fyzicky. Stačí si v aplikaci pořídit eSIM, prostě SIM kartu bez samotné fyzické karty. Místo toho si jednoduše vyberete svůj balíček, stáhnete jej a můžete vyrazit na cesty! Nejlepší na eSIM je to, že si svou SIM kartu můžete stáhnout a připravit ještě předtím, než přistanete v cíli. Už žádné vztekání s letištní Wi-Fi a hledání připojení na hotelu. Navíc si můžete zvolit, zda chcete kartu na 3 dny nebo třeba na měsíc.
 
Numbeo

Pokud někam vyrážíte, budete chtít vědět, kolik tam co stojí. Díky webu Numbeo.com se můžete podívat, kolik stojí běžně například potraviny, jídlo v restauraci, taxi nebo ubytování v Sydney, v Berlíně, v Pekingu nebo kdekoliv jinde na světě. Můžete tak nejen dopředu vědět, kolik korun budete v dané lokalitě potřebovat na útratu, ale také se nenecháte ošidit na místech, která jsou pastmi na turisty a snaží se z nich vytáhnout co nejvíc peněz. Nejen v centru Prahy se totiž prodejci snaží turistům prodávat vodu za stovku, ačkoliv normálně stojí 12,90. Funguje to tak bohužel i jinde ve světě.

shutterstock-1631344318.jpg
Foto: Shutterstock
 
Mapy

Pokud cestujete po Česku, ale i mimo něj, opravdu skvělou aplikací jsou Mapy.cz. V mnohém jsou dokonce o dost lepší než Google Maps, které jsou v Česku zatím nejpoužívanější. Dalo by se říct, že jsou nekorunovaným vládcem v tomto odvětví. Zahrnují turistické navigace včetně značek, cyklostezek a výborné nástroje pro plánování. Pokud cestujete autem, nově Mapy také zobrazují místa, kde dochází k měření rychlosti pomocí radarů.

Mapy vám také pomohou najít nejlevnější benzín a naftu. Stačí do vyhledávání napsat „nejlevnější benzín“ nebo „nejlevnější nafta“ a aplikace vám ukáže čerpací stanice ve vašem okolí seřazené podle ceny pohonných hmot.

Skvělá je také funkce Tipy na výlet. Stačí otevřít textové vyhledávací pole a kliknout na možnost Tipy na výlet. Okamžitě vám vyjedou místa v nejbližším okolí, na která stojí za to se podívat. Stejným způsobem si můžete najít parkoviště, bankomaty, kina, lékárny, supermarkety, zastávky MHD, ubytování a další.

Mapy dokážou také předpovídat počasí kdekoliv na světě až pět dní dopředu. Můžete se tedy podívat, jaké počasí očekávat na dovolené. Stačí kliknout na jakékoliv místo na mapě, rozbalí se vám informace o něm a také políčko s aktuálním počasím. Když ho rozkliknete, uvidíte předpověď na další dny i hodiny.
 
Park4night

Zaparkovat v cizím městě nebo nadivoko přespat v dodávce stovky kilometrů daleko od domova? S touto aplikací je to jednoduché. Pokud rádi cestujete autem nebo v dnešní době oblíbeným karavanem, stáhněte si tuto aplikaci. Díky ní získáte skvělé tipy na placená i neplacená parkoviště nebo případně klidné odpočívárny a zákoutí, kde můžete strávit noc. Její uživatelé si navzájem předávají cenné rady a zkušenosti. Jen bohužel není v češtině.

Moovit

Moovit je něco jako u nás IDOS. Jde o skvělou aplikaci, která vám v zahraničí pomůže dostat se z bodu A do bodu B tou nejlepší cestou, jaká je možná. Ať už jedete vlakem, metrem, autobusem nebo trajektem, je důležité získat nejlepší informace o tom, kudy a čím. Díky aplikaci budete mít přehled o časech příjezdů, odjezdů a mapách vlaků a autobusů. Také vám dá vědět, pokud je vaše naplánovaná cesta nějak narušena nebo má daný spoj zpoždění.
 
Záchranka

Tohle je aplikace, kterou je dobré mít nainstalovanou v mobilním telefonu, ale zároveň budete rádi, když ji nebudete muset nikdy použít. Aplikace Záchranka je přímo napojena na systémy záchranných služeb v celé ČR. Po stisknutí nouzového tlačítka vytáčí číslo 155 a zároveň odesílá záchranářům nouzovou zprávu s vaší polohou a dalšími informacemi. Lékaři přesně uvidí, kde jste. Můžete s nimi volat i přes videohovor. Případně můžete zmáčknout tlačítko nemohu mluvit, pokud to situace neumožňuje.

Zdroje: Mapy.cz, Park4night, Záchranka, Kluci z Prahy

Reklama