narodni-park-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Požárem byly zničeny 3 nemovitosti v Mezné, další poškozeny. Došlo k přenosu požáru na levý břeh Kamenice v oblasti Hájenek, během dne zde byl hasiči udržován pod kontrolou. Východním směrem oheň postupoval Hlubokým dolem a přes Větrovec. Byly zahájeny přípravy na hašení požáru v oblasti České silnice, a to rozšířením pásma v okolí cesty harvestorovým kácením. Se situací na místě se obeznámili premiér Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan.  

Sbírku pro oběti požáru založila platforma Donio tým ve spolupráci se Zbyňkem Linhartem, senátorem ČR, a Národním parkem České Švýcarsko. Do současné chvíle se vybralo více než 4 600 000 korun. Finance z této sbírky budou využity především na pomoc obyvatelům obcí zasažených požárem. Případně na pomoc samotným obcím.

Přispět ovšem můžete i do sbírky zveřejněné přímo na stránkách parku. Přímo tak podpoříte chráněné druhy živočichů a rostlin národního parku České Švýcarsko a chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Podle informací na oficiálních stránkách národního parku budou vybrané finance použity k nákupu jiker lososů obecných, které se následně budou moci vylíhnout v řece Kamenici, k nákupu budek pro netopýry, aby tito létající savci měli místo pro tvorbu letních kolonií, k pořízení a ochraně sazenic jedle bělokoré, kterou vracíme do zdejších lesů apod.

Do humanitární pomoci se zapojilo i statutární město Děčín. Na svých oficiálních webových stránkách město zveřejnilo výzvu pro materiální pomoc pro zasahující hasiče, a to ve formě pití a jídla. Na zmíněné stránce naleznete seznam míst, kde je možné pomoc cíleně předat.

Zdroj: Donio, národní park České Švýcarsko - oficiální stránky, Statutární město Děčín - oficiální stránky

Reklama