Říká se, že v každé rodině je něco… To něco představuje v našem dnešním příběhu tzv. černou ovci rodiny, kvůli které se ti ostatní trápí a obávají o svou budoucnost. Tahle osoba totiž nejen že nevydělává, ale ještě zcela bez kousku zodpovědnosti utrácí a dělá dluhy...

Paní Kamila (35 let) pochází ze tří sourozenců. Má o dva roky staršího bratra, který žije v zahraničí, a pak o patnáct let mladší sestru, miláčka celé rodiny. Tedy tak tomu bylo donedávna. Nyní se tato roztomilá holčička, kterou všichni rozmazlovali, proměnila v noční můru všech zbývajících členů rodiny.

peníze

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Žijeme na malé vesnici, kde si všichni vidí do talíře“ začíná své vyprávění Kamila.“ A možná právě proto naši rodiče všechny sestřiny problémy řešili za ni a snažili se, aby se o nich sousedé nedozvěděli, “ vysvětluje situaci žena, jež skončila kvůli lapáliím se sestrou na antidepresivech a obává se, že věčné starosti, které jsou na dennodenním pořádku, poznamenají i její manželství a výchovu vlastních dětí.

Nemám vůbec na nic čas,“ povzdychne si. „Přijdu z práce, a protože bydlím pár ulic od domku svých rodičů, cítím povinnost se u nich zastavit a poptat se, jak se mají. Jenže tam kolikrát zůstanu až do večera, protože vidím, jak jsou rodiče rozrušeni z nových kousků jejich malé holčičky.“

Malá holčička totiž neudělala maturitu a dost dlouhou dobu se poflakovala, kdo ví kde a dělala dluhy s partou, které se chytla. A protože je hlášená k trvalému pobytu u svých rodičů, začali se každou chvíli u nich zastavovat pochybné existence a hlásit, co jim jejich dcera dluží.

Poprvé to byl šok,“ vzpomíná Kamila. „Seděli jsme všichni u nedělního oběda a venku zastavilo auto a vystoupili z něho takoví ti týpci, kterým se na ulici raději instinktivně vyhnete. Krve by se v nás nedořezal. Byla jsem tam zrovna i se svými malými dětmi a oni se chovali opravdu neuvěřitelně, připadala jsem si jak v nějaké detektivce plné mafiánů.

  • Rodiče jim prý dali všechny peníze, o které si řekli, i když nemohli ze začátku vůbec pochopit, o co se jedná. Dokonce si chvíli mysleli, že jde o nějaké přepadení, fintu, kterou si zloději vymysleli.

Ale ukázalo se, že jejich andílek opravdu trochu vyrostl a že přítel, s kterým někde žila, resp. se spíš potulovala, má opravdu zvláštní kamarádíčky.

V jednu chvíli to prý vypadalo, že se vše zlepší. Dcerka se nastěhovala zpět k rodičům, naslibovala, že bude sekat dobrotu a že se pokusí dostudovat. Ale chyba lávka. Rodičům začaly chodit vymahačské dopisy a všechny peníze, které si šetřili na blížící se důchod, postupně mizely.

Samozřejmě jsem rodiče vzala k právníkovi, dokonce několikrát, ale zatím se nějak neodhodlali k rázným krokům, které doporučoval. Stále mají pocit, že by své malé holčičce měli pomáhat. Je to pro ně těžké, jako matka to taky chápu, ale bohužel jsou jak z jiného světa,“ uzavírá své vyprávění Kamila, která dodává, že nikdy nevěřila, že by v rodině mohl nastat takový problém. „Člověk si vždy myslí, že jeho se takové věci netýkají, že podobné podivnosti se jim prostě nemohou stát. A teď mohou rodiče přijít i o střechu nad hlavou…

Přečtěte si také:

Reklama