Domníváte se, že ze zdravotního pojištění má být hrazený aspirin pro všechny, nebo spíše dražší léky či operace, ale pro méně lidi? Ale pokud ji budete potřebovat, dostane se i na vás?

Pražská Fakultní nemocnice Bulovka má úspěchy v léčbě zhoubných nádorů v dutině břišní. Nejedná se o devitalizaci, ale tým pod vedením profesora Františka Antoše je jediný ve střední a východní Evropě. Oddělení na Bulovce provádí komplikovanou mnohahodinovou operaci a léčbu pomocí cytostatik díky unikátnímu vyvinutému přístroji, který téměř na kolenou vyrobil ing. Miroslav Skála.

Jedna operace stojí s následným léčením cca 300 000 Kč.
Na tuto léčbu měla nemocnice grant Ministerstva zdravotnictví.
Ten však vypršel letos v lednu, dál Ministerstvo zdravotnictví odmítlo peníze dát a nemocnici chybí zhruba 6 milionů korun.
Z iniciativy pacientů vzniklo speciální konto, kam lidé posílají finanční dary.


Projevem solidarity je i koncert v Lucerně dne 23. 4. 2004.
Na koho se můžete těšit? Bára Basiková, Aleš Brichta, Ivan Hlas, Bohuš Matuš, Marie Rottrová, Kamil Střihavka, houslista Jaroslav Svěcený.  

Číslo účtu u HVB Bank: 5177551089/2700, var. symbol: 16213600.

Na Vaše přání jsou naši právníci připraveni vypracovat a uzavřít darovací smlouvu. Děkujeme za Váš dar, pomoc a hlavně za pacienty, kterým se s Vaším přispěním otevřela nová naděje.

MUDr. Jaroslav Štrof, CSc.
ředitel nemocnice

Prof. MUDr. František Antoš
přednosta chirurgické kliniky

 


 

Reklama