Zajímavou příhodu zaslala k dnešnímu tématu čtenářky Maryene. Sama na svým pohřbem moc nepřemýšlí, ale její kolegyně už má dokonce vlastní poník pro sebe i pro žijícího manžela...

Chcete mít jednou krásný hrob? Zřiďte si ho už za života. Více v příspěvku čtenářky Maryene k dnešnímu tmatu.


Hezký den. 

Myslela jsem si, že tentokrát nepřispěju. Pohřbili jsme už v naší rodině pár velmi blízkých a dodnes se z jejich odchodu nemohu vzpamatovat. Nakonec jsem se ale rozhodla jinak a posílám dvě příhody, alespoň tak trochu na odlehčení dnešního vážného tématu.

Když se oženil synův spolužák z VŠ, pozvali ho na návštěvu do vesnice, kam se přistěhoval ke své novomanželce. Vyšli si na procházku. Jejich první kroky však vedly na místní hřbitov, aby mu ukázali hrob, který dostali jako svatební dar od manželčiných rodičů. Připadal si prý jako v hororu u rodiny Addamsovy a raději se co nejdříve vrátil domů.

Znám osobně také pár lidí, kteří, přestože jsou jak se říká v nejlepších letech, tak už obhospodařují svůj vlastní hrob. Jedna moje bývalá kolegyně se mi s ním pochlubila při mé nedávné návštěvě rodného města. Vždy když přijedu, nesu rodičům kytici na hrob. Nejdříve jsem si myslela, že jim v rodině někdo zemřel, ale všimla jsem si na pomníku jejího jména a samozřejmě i jména jejího žijícího manžela. Mají tam i data narození a paradoxně i nějaký citát, jak na ně všichni s láskou vzpomínají. Vše v mramoru, okázalé, velké, na mramorové desce kytice. Prý tam chodí každý týden oprašovat pomník, protože stál 200 tisíc a jak se mi to líbí. Asi jsem nedokázala správně reagovat a řekla jsem jí, že nevím co na to říct, že kdybych ty peníze měla, nejspíš bych je použila jinak.

Zatím nedokážu myslet na to, co bude „potom“. Mám spíše plno životních plánů a namísto oprašování pomníku si raději naplánuji výlet za dětmi, na kole nebo se raději budu vrtat v zahrádce. Ale, br, nesmí na mě vykouknout nějaký červ nebo jiná havěť. Takže v něčem už mám jasno a o tom ví už i manžel a moji nejbližší.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 4. 2013: Pohřby

  • Máte rozmyšlené jak a kde chcete být pohřbena?
  • Vědí o tom vaši příbuzní?

Příspěvky k tomuto tématu zasílejte nejpozději 11. dubna 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jsem zvědavý na vaše představy a na to, co pro ně děláte. Samozřejmě tu mám pro jednu z přispěvatelek připravený dárek: krásnou knížku Romantická řeč kvetin. Nezapomeňte, že váš příspěvek by měl být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

kniha

Reklama