Také už se vám někdy stalo, že jste hledali mysterium v těch „velkých“ věcech a byli jste zklamaní? Já jsem před pár lety s mými blízkými podnikla vysněnou cestu do Svaté země. Očekávala jsem, že budu mít možnost dotknout se tam těch velkých věcí…

Možná je chyba ve mně, ale spojení s Bohem jsem našla, až když jsem se vrátila domů, seděla v klidu na naší zahradě a pozorovala včely, jak létají z jedné „obyčejné“ české květinky na druhou.

Můj oblíbený a s láskou citovaný mystik Karel Funk v jedné ze svých mnoha knih píše: někdy hledáme v přírodě zjevení vyššího světa. Tušíme tam ještě alespoň něco z vanutí božské čistoty a majestátu. Budiž, je to lepší, než kdybychom necítili ani to. Hledáme vznešenost, oddáváme se šumění lesů, hučení vod, velebnosti hor, záření nebeských světel. Tyto pocity jsou zachované zbytky náboženství…

pomněnka

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Podobné pocity se mě nedávno zmocnily, když mi vedle dveří mého domova vykvetla pomněnka. Drobná, nenápadná, ale o to krásnější. Podle květové terapie jsou éterické vlastnosti pomněnky spojené se záležitostmi z minulých životů. Léčí naše traumata a tato něžná květinka je také ve spojení s hvězdami a dalšími planetami.

K pomněnce také přímo náleží působení archanděla Raziela, spojení s čakrami - třetího oka a korunní čakrou.

Podle učení Doreen Virtue nám pomněnka pomáhá při vzpomínání na minulé životy, zvláště pak na ty důležité, které nám mohou pomoci vysvětlit náš současný způsob života. Při čtení pomněnkové terapie jsem se musela v duchu usmívat, neboť již nějakou dobu řeším vztah s člověkem, který byl několikrát mým manželem. Známe se již dlouhou dobu a odjakživa bylo mezi námi silné citové pouto, i přes to, že jsme dlouho žili každý v jiném vztahu.

Tato bleděmodrá kvítka poskytují vhled do našich vztahů a pomáhají nám nacházet vzorce v kariéře, kterou jsme si zvolili. Často se s nimi vydáváme na cestu hodně hlubokou. Nabádají nás, abychom z naší minulosti přijímali jen ponaučení a lásku, vše ostatní máme nechat jít, včetně viny a ostatních emocí, které nám jen škodí. Pak budeme jistě schopni změnit naši budoucnost. Během kontaktu a léčení pomněnkami bychom měli býti k sobě jemní. Měli bychom být schopní dovolit věcem dávno minulým, aby se uvolnily pro dobro nejvyššího celku. Pomněnka má spojení s hvězdami a jinými planetami. Ti z nás, kdož se zajímají o nebeské bytosti, budou schopni zažít z přítomnosti tohoto květu potěšení a užitek, jelikož pomněnka pomáhá zlepšit komunikaci s nimi. 

Podle již zmíněné květové terapie je poselství pomněnky následující: Situace, ve kterých se nacházíme, jsou ovlivněny nevyřešenými záležitostmi z naší minulosti. Posaďte se na chvíli ke mně, protože se vydáme na cestu zpět do vašich minulých životů. Zde můžeme nalézt ten okamžik, ve kterém došlo ke vzniku dysfunkčního vzorce. Vydáme-li se zpět do tohoto času, budeme si stále pamatovat současný život a sílu, kterou nyní disponujeme. Budeme umět poznat původ toho, co nás trápí a sužuje. Budeme také schopni odnést si tato ponaučení s sebou zpět do tady a teď, abychom je mohli úplně vyléčit. Nevydáváme se na tuto cestu proto, abychom se soudili a obviňovali. Naopak je potřeba se pocitu viny zbavit a nalézt ponaučení z těchto minulých zkušeností, abychom je již v dalších dnech neopakovali. Skončeme už s negativními vzorci jednou provždy. 

Přečtěte si také:

Reklama