Nenechte se zmást, Velikonoce jsou opravdu až 24. března, ale jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo. V Praze na Staroměstském náměstí i dalších místech republiky začínají už tuto sobotu.

Velikonoční trhy, coby oslavy největších křesťanských svátků, na které už z dálky vábí bříza ověšená maxivejci, potrvají třiadvacet dnů, tedy od soboty 8. března do neděle 30. března.

Velikonoční trhy přinesou do centra metropole atmosféru nastupujícího jara, které věstí už i mnohé zahrádky na chodnících u restaurací a teplé polední sluníčko. Kromě prodejních stánků s velikonočními symboly a suvenýry je už na Staroměstském náměstí pódium, na němž se bude odehrávat každý den kulturní program.

„Tentokrát posunujeme tradiční oslavy Velikonoc kvalitativně opět trochu výš a představíme návštěvníkům trhů zvyky a svátky nejen v některých regionech České republiky, ale také v jiných evropských zemích. Věříme, že to pro ně bude vítané zpestření,“  řekl pro Ženu-in Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která Velikonoční trhy pořádá.

Co se chystá o víkendu jinde v republice? Podívejte se SEM.

Máte ráda Velikonoce? Jak u vás probíhají? Jste doma, nebo je trávíte mimo domov, na horách nebo u moře?

 

Reklama