My ženy máme holt smůlu. Naše tukové buňky mají tu „obdivuhodnou“ schopnost zvětšit se až 10x. Naše tělo je totiž naprogramované tak, aby myslelo na zadní kolečka. Zvětšující se tukové buňky utlačují lymfatické a krevní cévy a ve tkáních se hromadí toxiny a tekutiny. Tvoří se shluky buněk, jež jsou uvězněné v síti tuhého vaziva, a tvoří se hrbolky – celulitida.

 

Sklony k celulitidě jsou částečně dědičné. Hororový pohled na vaši matku ovšem nemusí znamenat, že dopadnete stejně. Je to jen upozornění, že máte sklony k celulitidě a bylo by tedy vhodné se vyvarovat některých rizik:

-          drastické diety s jojo efektem nabourávají stav kůže

-          antikoncepce ovlivňuje celulitidu hormonálně

-          nadbytek sladkostí a tučných jídel

-          nedostatek pohybu, to vše zpomaluje lymfu, zatímco toxické látky se v těle hromadí.

 

Naopak pomoci může jídelníček, ve kterém omezíte živočišné tuky, sladké dobroty, ale i slané pochutiny jako tyčinky a brambůrky. Nadbytek soli opět způsobuje zadržování vody v těle.

Zázračné krémy pomáhají znatelně jen za předpokladu, že dodržujete zdravý životní styl, je to tedy jen taková podpora, nikoliv samospásný prostředek.

 

A na závěr některé potraviny, které odchod celulitidy  do věčných lovišť podporují:

- sója, lněné semínko, slunečnicová semínka i olej, čočka, fazole, česnek

- případně míchané speciální čaje z lékárny

- a nakonec POHYB. Nemusíte se trápit v posilovně nebo na aerobiku, stačí občas vyjít schody, obchody ve městě procházet svižným tempem nebo vystoupit o zastávku dřív – prostá rychlá chůze je nejúčinnější…

 

Boj s celulitidou je věčný, pokud vyhrajete, nesmíte sklouznout zpátky do lenošky s pytlíkem brambůrek, neboť tukové buňky nemizí, pouze se smršťují... A lenošením se zase krásně nafouknou a pomeranč je zpátky.

A pokud bojujete marně, snad vás uklidní, že některé ženy mají tak silné dispozice k celulitidě, že jim nepomůže naprosto nic, a že jí trpí i některé vrcholové sportovkyně…

Za pokus to aspoň stojí, ne? Když už nic jiného, alespoň si vylepšíte kondičku…

Reklama