pomazánka z černého kořene

Kdo nezná tuhle úžasnou plodinu, tak by se s ní měl rychle seznámit. Černý kořen neboli hadí mord španělský, je skvělý pečený, v pomazánkách i salátech. Pěstovat ho můžete klidně doma na zahradě, v obchodě je k vidění velice zřídka.

Léčivé účinky černého kořenu znali už šamani v Africe a staré keltské i germánské kmeny. Nachází se v něm látka allantoin, která podporuje léčbu ran a trávení

Je  také zdrojem vitaminů A, B1, B2, C a E. Hořčík, fosfor, železo, vápník, draslík a sodík – toto je seznam stopových prvků , které velmi prospějí vašemu zdraví. Je lehce stravitelný a podporuje chuť k jídlu. Díky některým látkám, které jsou v něm obsaženy, je velice vhodný pro diabetiky a revmatiky.

Proto máte-li možnost někde kořen koupit, neváhejte ani chvíli. Je skutečně výtečný.

Jen si musíte dávat pozor při čištění kořene. Umyjte ho důkladně pod horkou vodou. V horké vodě ho také raději oloupejte, protože z něj vytéká lepkavá hmota, která může mít nahořklou chuť.

černý kořen

Suroviny

  • 30 cm černého kořene
  • 1 vanička (200g) čerstvého sýra typu Lučina
  • sůl, pepř
  • lískové oříšky

Postup

Černý kořen oloupeme, v horké vodě, opláchneme lepkavou šťávu, která může vytékat. Nastrouháme na jemném struhadle a smícháme se sýrem.

Dochutíme solí a pepřem.

Lískové ořechy nasypeme na plech a necháme péct v troubě předehřáté na 200°C asi 10 minut. Od oříšků se začne oddělovat slupka. Nejvíce se mi osvědčilo vysypat ořechy na utěrku a zabalit je a v utěrce trochu poválet.

Pomazánku mažeme na bagetky a posypeme nasekanými praženými lískovými oříšky.

Chuť pomazánky je zvláštní, velice jemná a s lískovými ořechy ladí velice dobře.

Dobrou chuť přejí Bohyně kuchyně.

Reklama