Zahlédla jsem kresby krtečka v dětském koutku místní posilovny.
V nadživotní velikost a pestrém vybarvení působily postavičky vesele a optimisticky. Celkově tento prostor vyhrazený pro děti velice oživily, a tak jsem si řekla, že to také zkusím.Po debatě s mým umělecky nadaným příbuzným jsem zakoupila barvy a štětce.
Byly mi doporučeny takové ty v menších kelímcích, které se obvykle používají k tónování bílé barvy za účelem dosažení pastelových odstínů. V závěru jsem je velice ocenila, jelikož dobře kryjí a nestékají.

Jak vidíte na fotografiích, vybrala jsem obrázky Ondřeje Sekory, který nejen že je mým oblíbeným dětským ilustrátorem, ale také se celkem snadno obkresluje.
Mimochodem, teprve až po snažení vykreslit postavičky pana Sekory si uvědomíte, jak důležitý je každý tah. Nesmíte udělat o čárku méně, ani více. Výraz broučků se tak může zcela změnit nebo zaniknout.  

Nejsem žádný malíř, a tak jsem si vzala na pomoc veškerou literaturu se zmíněnými obrázky. Vybrala jsem ty nejlákavější a nejprve si vše na bílou stěnu pokoje načrtla tužkou, kterou lze gumovat.
Tímto způsobem lze cokoliv opravovat až do momentu, kdy jste s výtvorem zcela spokojeni. Teprve pak doporučuji vše obtáhnout černou konturou a poté vybarvovat.
Uvedené barvy lze míchat, škála je omezená na základní odstíny, a tak tedy jen připomenu, že červená se žlutou je oranžová, bílá s červenou růžová, hnědá se žlutou okrová a tak dále.

Obrázky mi daly hodně práce a také vzaly více času, než jsem předpokládala.
Dcera má ale z malůvek ohromnou radost, tak se mi má snaha o zpestření dětského pokoje vyplatila.Nebojte se experimentů! A pokud máte čas a chuť, směle do toho! 

 

Vaše případné dotazy ráda zodpovím v diskuzi    

                 
Reklama