Příspěvek čtenářky Bokul k dnešnímu tématu je velice výmluvný. Je to vlastně taková malá sonda do ekonomického stavu takové normální dnešní české rodinky...

Máte dítě? A máte manžela, jehož zaměstnavatel bojuje s dluhy? V tom případě si jistě zanotujete se čtenářkou Bokul...


Milý Jakube, vážené čtenářky,

jsem velice ráda, že aktuálně mám co jíst, a pokud to nezavinila moje hlava, je vše zaplaceno a dokonce můžeme jít i na nákup.

Může se ale tato situace změnit?

Určitě ano, před Vánoci manžel dostal na výplatní pásce o 6 tisíc méně (čistého), dnes má vrátit služební telefon - jak to nazvat - firma je ve srabu, má dluhy, kam se podívá.

Synovi budou v únoru tři roky a já bych se měla vrátit do práce. Jaká je to výhoda odcházet na mateřskou, když máte smlouvu na dobu neurčitou... O tom bych Vám mohla povídat. Zažila jsem nátlak typu, sežeňte si něco jiného a přijeďte podepsat, že jste dobrovolně odešla. Proč by mi taky soukromník dával odstupné, když za mne přijal jiné dvě osoby na dobu neurčitou že. V pondělí se jdu poradit, zdali má cenu vůbec bojovat. Už ne o práci, ale o odstupné.

Nemluvě o tom, že pokud bych neměla jistou práci, přece dobrovolně sama sobě nepodepíšu ortel být bez prostředků - neb bych neměla nárok být na úřadu práce.

V loňském roce jsem chtěla k mým kulatým narozeninám opravit střechu - však jsem na ni šetřila během rodičovské dovolené taky. Jenže bohužel, firma nakonec zklamala a opravu odsunula - teče nám do jedné části baráku, do druhé kape.

Takže jaká bude naše rodinná bilance na konci roku?

Modlím se, věřím, doufám a taky se snažím, abychom i na konci tohoto roku měli co jíst, kde bydlet. Jenže kdo má v dnešní době co jisté...

Navíc nejsem úplně „zdravá“ a škrty pana ministra zdravotnictví člověku svírají žaludek. Jen pro představu, v polovině prosince jsem si koupila proužky do glukometru (na měření hladiny krevního cukru, glykemie) za 2241 Kč. Na jak dlouho mi tento dárek vydrží? Když nechytím virózu, nebo nějaké onemocnění, co rozkolísává glykémii, tak na dva měsíce a pár dní. Pěkný dárek... Kdybych si jej nepořídila, nevěděla bych o svém aktuálním stavu nic.

Co říci závěrem? Aby naše rodina ustála veškeré kolísání ekonomiky, musíme se všichni snažit a věřit v Boží pomoc, že se to opět podaří. A přála bych to i Vám všem!

Bokul

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. ledna 2012: Novoroční výdaje a zdražování

Příspěvky už neposílejte. Jejich zasílání skončilo dnes v 15.00 hodin. Krátce po šestnácté hodině se dozvíte, která čtenářka si za svůj příspěvek vysloužila slíbený dárek: USB myš Microsoft Ready Mouse.

myš