Budete-li v Krajské knihovně v Karlových Varech potřebovat poradit od odborníka, obraťte se na slečnu Martinu. Tato mladá krásná dáma vystudovala obor Informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ale po pořádku.

Martině je 25 let a má genetickou poruchu. Spinální muskulární atrofii III. typu. Jde o progresivní onemocnění, které v současnosti nejde léčit. Martině proto ochabuje příčně pruhované svalstvo. Donedávna ještě mohla zdolávat o francouzských holích alespoň kratší vzdálenosti. Po pádu a dlouhosrůstající zlomenině už bohužel ani toto není možné.

Přes nepřízeň zdravotního osudu však Martina začala pracovat v Krajské knihovně v Karlových Varech na odborné knihovnické pozici a zaměstnání si velmi chválí. „Dělám práci v oboru, který jsem vystudovala, velmi mě to baví a kolektiv mi ve všem vychází vstříc. Kolegové i klienti jsou, zdá se, s mými pracovními výkony spokojeni,“ libuje si.

Vyřešil se i problém s bydlením. Martina ve Varech získala bezbariérový byt a nemusí tak denně dojíždět téměř padesátikilometrovou vzdálenost z Klášterce nad Ohří.

Martinu ale trápila jiná těžkost. Její vozík vážil téměř 15 kilo, takže jí s nakládáním vždy musel pomoci někdo z rodičů, v práci pak kolegové. Při přestěhování do Varů by ale bydlela sama. Pro samostatný život tedy bylo bezpodmínečně třeba sehnat vozík lehčí. Martina objevila ultralehký vozík, s jehož šesti kilogramy si bez problémů poradí. Ne tak s jeho cenou. 65 tisíc korun bylo nad možnosti mladé dámy.

I díky příspěvku Konta BARIÉRY ve výši jedné desetiny ceny se nakonec podařilo vozík zaplatit. Jak říká sama Martina: „Cítím se, jako bych vozík ani neměla, protože mohu chodit do práce jako ostatní, dělat ji dobře a být nějak užitečná světu.“

Pokud i Vy chcete společně s Kontem BARIÉRY pomáhat vracet lidi zpátky do života, zřiďte si trvalý příkaz na č. účtu 17 111 444/5500. Jak vidíte i padesát korun měsíčně dokáže pomoci! Stejně tak lze pomáhat formou roční DMS. Stačí zaslat SMS ve tvaru „DMS ROK KONTOBARIERY“ na číslo 87 777 a každý měsíc poputuje na Konto BARIÉRY 27 Kč. Vy se už více nemusíte starat a pro vozíčkáře to znamená 30 minut péče druhého člověka, který jim pomůže například cestou do práce či do školy. A to za to stojí! Děkujeme.

 

Vice info www.kontobariery.cz.

Reklama