Bohužel, ne všechny děti se narodí zdravé a ne všechny mámy mají to štěstí, že si mohou mateřství užívat bez černých mraků nad hlavou. Pokud se vám narodí postižené miminko, váš život už nikdy nebude takový jako předtím. Dříve či později se budete muset potýkat s existencionálními potížemi, samotou nebo ztrátou styku s okolím.

Máte i druhou variantu - uvažovat o ústavu, kde se o vaše dítě postarají s veškerou péčí. A i když pro vás vaše dítě bude navždy znamenat štěstí, lásku, vaše všechno, musíte se smířit s tím, že váš život bude prostě těžší. Proto, když se někde dočtu o zařízeních, která se starají o takto postižené děti a dospěláky, říkám si, jak je dobře, že v dnešním hektickém světě ještě někdo myslí na ty, jež to v životě opravdu nemají lehké. Zařízení pro postižené jsou nasyceny láskou a pochopením, smíchem a radostí z malých úspěchů. Jen škoda, že na to, aby přežily, musí rok co rok zoufale prosit o finanční pomoc. Dotace, které dostávají od státu, nejsou nezanedbatelné, na přežití však většinou nestačí. Jsou tu naštěstí i velké firmy, které jsou ochotné nabídnout pomoc. Jinak opravdu nevím, co by se s těmito malými oázami lásky stalo…

Jedním z takto pomáhajících je i Eurotel. Ten má svou nadaci, která každoročně rozdá neziskovým organizacím více než deset milionů korun. Snaží se tak podporovat projekty, které pomáhají postiženým dětem a mládeži. Kromě toho nadace pomáhá i jinak znevýhodněným dětem – tedy sociálně slabým, dětem z etnických skupin či projektům pro matky s dětmi. Každý rok Nadace Eurotel vypisuje pro nestátní neziskové organizace z celé republiky takzvaný grantový program, kde mohou získat finanční částky až do výše 400 000 Kč.

Jeho součástí je i letos Cena veřejnosti, o které rozhodují přímo občané z jednotlivých krajů. Pokud budete chtít, zapojit se můžete i vy. Hlasovat můžete prostřednictvím hlasovacích kuponů v Denících Bohemia a Moravia nebo prostřednictvím SMS ve tvaru NET (mezera) kód regionu (mezera) číslo vašeho preferovaného projektu, kterou odešlete na číslo 607 002 002. Popisky jednotlivých neziskových organizací, potřebujících finanční pomoc, naleznete na www.eurotel.cz. Vybrat jen jednu je těžké, ale pokud se zamyslíte, určitě vám srdíčko i mozek napoví, komu dát hlas. Hlasovat můžete do 31. září. Díky vám osm nestátních neziskových organizací z celé republiky získá 50 tisíc korun.

Říkejte si co chcete, buďte třeba fandou ostatních mobilních operátorů, Nadace Eurotel je skvělá věc. Každý rok díky ní funguje spousta organizací, které by jinak měly velké problémy. Alespoň touto cestou SMS hlasování se snaží připomenout lidem, že by jim záležitosti pomoci potřebným neměly být lhostejné. U mě se jim to podařilo. A doufám, že i můj článek vás malinko „nalomil“… Vše o hlasování najdete na www.eurotel.cz

Reklama