V České a Slovenské republice se za loňský rok podařilo podpořit charitativní projekty rekordní částkou ve výši 1.886.744 Kč. „Velmi mě těší, že jako společnost můžeme měnit svět k lepšímu a pomáhat potřebným,“ říká Edita Szabóová, generální ředitelka Mary Kay pro ČR/SR a dodává: „Na této nádherné částce se navíc podílely i naše nezávislé kosmetické poradkyně, ať už díky prodeji CSR produktů nebo zakoupením vstupenek na konference, z nichž část putuje na charitativní účely.“

645e0614b9761obrazek.jpg

Každý rok v květnu při příležitosti narozenin zakladatelky Mary Kay Ash je uveden speciální charitativní produkt. Pro rok 2023 je to Charitativní štětec na podkladovou bázi. Štětec má tvar srdce, symbol, který nesou všechny charitativní produkty Mary Kay. Je vyroben z vysoce kvalitních syntetických štětin, které jsou měkké a jemné na dotek. Tvar štětce je uzpůsoben tak, aby se s ním produkty lehce nanášely, navíc hustota štětin zajistí nižší spotřebu produktu. Doporučená cena štětce činí 495 Kč a z každého prodaného kusu zašle společnost Mary Kay příspěvek ve výši 25 Kč Nadačnímu fondu Be Charity.

V loňském roce se díky prodeji CSR produktů podařilo vybrat více jak 200.000 Kč. Finance byly využity na financování speciálních neurorehabilitací a nákup potřebných pomůcek pro desetiletou Nikolku a dvouletého Tomáška. „Vnímám každou jednu nezávislou kosmetickou poradkyni Mary Kay, či kupující, jako vzdálené kmotřičky našich handicapovaných dětí. A, jsem jim za jejich velkorysost z celého srdce nesmírně vděčná,“ říká Barbora Nesvadbová, zakladatelka Nadačního fondu Be Charity.
645e05957474cobrazek.jpg