Milá Markéto, milá redakce,

Protože se o magii i tajemno zajímám už řadu let, mám doma mnoho knih, příběhů, časopisů, které jsou právě o záhadách a tajemnu.
Nedávno jsem na netu ( http://home-1.worldonline.cz) narazila na zajímavý článek- Bohužel ale neznám autora - nicméně si myslím, že článek se zakládá na pravdě a že podobné věci by lidé vůbec neměli brát na lehkou váhu!

Na podzim roku 1990 v dívčí škole v Yorkshiru byl k vidění anglikánský duchovní, jak provozuje jeden z nejváženějších a nejvelebnějších církevních rituálů - exorcismus, tj.vymítání ďábla. Při vykrápění hal a schodišť svěcenou vodou pronášel kněz formule, jejichž účelem bylo zbavit se zlého ducha, který ubližoval všem žačkám. Tento duch prokazatelně pronásledoval jednu dívku po schodech prázdné věže, kde dupal a zhášel jedno světlo za druhým. Když se dívka vrátila do haly, tak duch přemístil knihy na jiná místa a shodil pohár. V noci, když se dívka pokoušela usnout, z ní strhával noční oděv. Podivné zvuky a hlasité rány zaznamenaly i ostatní dívky. I když se pokoušeli hlídat vystrašenou dívku a vysvětlit zvuky racionálním způsobem, tak nenalezli žádnou věrohodnou odpověď.

Poté, co kněz vykonal svůj obřad, duch zmizel. Hluční duchové a poltergeisti patří mezi nejvíce znepokojivé záhady. Při jejich blízkosti může dojít k hotovému dopuštění nebo i ublížení na zdraví. Nejznámější poltergeist této doby byl zaznamenán v Rosenheimu v jižním Německu. Škodil zajímavým způsobem v jedné právnické kanceláři. Za jeho přítomnosti praskaly žárovky, vysypávaly se zásuvky a zářivky se otáčely ve svých pouzdrech. V jednom případě bylo během patnácti minut 46x vytočeno číslo časového znamení 0119 v době, kdy byla kancelář pod nejpřísnějším dozorem.

V Zanzibaru byl poltergeist, kterého viděl biskup, jak trhá hlínu z chatrče a pohazuje ji v okolí. To je celkem neškodný duch, ale bohužel existují i horší případy, kdy byla kamenována jedna rodina, i když šli třeba na večeři.
V britském Birminghamu je celá ulice, Thorton Road, která byla pravidelně terčem kamenování, a byly vymláceny okna.

Dalším lidem harašení ducha zachránilo život, protože byli vzbuzeni a zjistili, že jim hoří dům. Věc, na které se mohou vědci shodnout, je teorie, že poltergeistovým hlavním zájmem jsou mladé dívky. Samozřejmě existují i případy, kdy si dívky vymýšlejí jen proto, aby byly středem zájmu. Zranění, o kterých dívky tvrdily, že byly způsobeny duchem, si způsobovaly samy.

Otázka je, kdo je poltergeist. Je teorie, podle které to může být duše člověka, který zemřel za podivných okolností, nebo drastickým způsobem. Jeho negativní vlastnost je ubližování žijícím lidem.

Samozřejmě, že filmy, které vytvářejí Američani jsou dost silně přehnané, ale základ je pravdivý.

Reklama